مازندران پشه آئدس ندارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: تاکنون موردی از پشه آئدس در استان مازندران مشاهده نشده است.

به گزارش خبرگزاری مازندران موج

دکتر رضا صفری عربی با اشاره به اینکه با مشاهده اولین مورد بیماری ناشی از پشه آئدس در استان گیلان در مجاورت مازندران، نظارت برای ردیابی این پشه ناقل بیماری دنگی در مازندران تقویت شده است. گفت: برای این منظور فعالیت ردیابی و تشخیص بیماری در مناطق غرب مازندران که در مجاورت گیلان قرار دارد متمرکز شده است تا در صورت شناسایی موارد این بیماری اقدامات درمانی لازم با سرعت بیشتری انجام شود.

وی اظهار داشت: به دلیل شباهت علائم این بیماری شبه آنفولانزا و سرماخوردگی همراه با تب معمولاً بالا، بدن درد، سردرد و احساس گیجی و در مواردی خارش و جوش در نقاط مختلف بدن بیمار وی ادامه داد: تا کنون مواردی که منجر به آزمایش شده است، تست تب دنگی مثبت نشده است و مازندران عاری از این بیماری است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اهمیت جدی گرفتن اقدامات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق نیش پشه آئدس، افزود: اقدامات بهداشتی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از بیماری های منتقله از طریق نیش پشه ضروری است. پشه آئدس

ذکر شده است؛ تب دنگی یکی از انواع بیماری های ویروسی است که به عنوان تب تخریب کننده استخوان شناخته می شود. این بیماری از طریق نیش پشه Aedes (ببر آسیایی) به انسان منتقل می شود.

پشه آئدس در مناطق گرمسیری جهان، به ویژه در جنوب شرقی آسیا، از جمله مالزی یافت می شود.آیا این خبر مفید بود؟