ماموریت رئیس جمهور به وزارت ارتباطات برای ردیابی و رفع قطعی های اخیر اینترنت


ساعت: 11:45
تاریخ ارسال: 05/12/1401
کد خبر: 1887603

رئیس جمهور تاکید کرد: وزارت ارتباطات باید نظارت دقیق و جدی داشته باشد تا وقفه ای در ارائه خدمات به مردم و فعالیت های تجاری و تجاری که در بستر فضای مجازی انجام می شود، ایجاد نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری در پیش رو حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) به تبیین فلسفه قیام عاشورا پرداخت و بر زنده بودن و حیات بخش بودن پیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تاکید کرد. عاشورا را اتمام حجت با مردم در هر اعصار و قرون دانست و گفت: پیام محوری واقعه عاشورا عدالت خواهی و استبداد ستیزی است که در طول زمان از درخشش آن کاسته نشده است، اما این پیام روز به روز گسترده تر می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه عدالت خواهی و استبداد ستیزی گرایش فطری همه انسان هاست، گفت: راز پایداری قیام عاشورا در گره خوردن عمیق آن با آرمان های انسانی همچون آزادی، عدالت خواهی و استبداد ستیزی است.

آیت الله رئیسی پس از استماع گزارش روند اجرای طرح دارویار توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نگاه منصفانه را برای ارزیابی کلان پروژه های اجرا شده توسط دولت ضروری دانست و گفت: اجرای این گونه طرح ها. نیاز به هماهنگی دارد نکات ظریف و ظرافت های زیادی وجود دارد که گاهی در نظرات و قضاوت ها نادیده گرفته می شود. کار بزرگی در حوزه پزشکی آغاز شده است که در ابتدا ممکن است دارای ایرادات و کاستی هایی باشد، اما امروزه کمتر کسی در اصل اجرای این طرح تردید دارد.

  حکایت کسالت یحیی; کسالت سرمربی پرسپولیس چقدر جدی است؟

رئیسی حکمرانی خردمندانه و مسئولانه را در گرو جسارت دولت در تصمیم گیری دانست و گفت: نباید متاثر از برخی عوارض جزئی و پیامدهای احتمالی از مسئولیت تصمیمات مهم و ضروری برای کشور فرار کنیم. دولت مظهر اراده مردم است و باید در جهت تأمین مصالح عمومی و مصالح مردم گام بردارد.

رئیسی توفیق موفقیت اجرای طرح های بزرگی مانند درور را در گرو اطلاع رسانی جامع و دقیق و قصه گویی مسئولانه دانست و تاکید کرد: در اجرای این گونه طرح ها باید نسبت به گره های ذهنی و ابهاماتی که در افکار عمومی به وجود می آید حساس بود. و با سرعت و دقت اطلاعات مورد نیاز مردم را در این زمینه ارائه دهید.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت اقدامات روایی و تبیینی قوه مجریه، افزود: اگر قوه مجریه گزارش دقیق و به موقع عملکرد خود را ارائه ندهد، دیگران آن اقدامات را به گونه ای روایت می کنند که نتایج اقدامات مهم دولت را به همراه داشته باشد. سوال و گاه نقاط قوت در افکار عمومی به عنوان نقاط ضعف تلقی می شود.

رئیسی در این خصوص موضوع بیمه رایگان افراد فاقد بیمه را مثال زد و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال تا امروز حدود 6 میلیون نفر از افراد فاقد بیمه تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفته اند و رسیدگی به پرونده های باقی مانده از افراد همچنان ادامه دارد. اما نباید در بیانیه ها و اخبار باشد. ; اقدامات کلان دولت برای پوشش بیمه ای 6 میلیون نفر لغو می شود.

رئیس جمهور بخشی از کارهای انجام شده در این دولت را یکی از آرزوهای دیرینه کشور برشمرد و گفت: حذف حوزه رانت و قاچاق مواد مخدر با اجرای طرح دارو، ساماندهی صدور مجوزها، اجرای بخش های اصلی کلیت سیستم تجاری و خیلی چیزهای دیگر از جمله اینکه باید به خوبی برای افکار عمومی توضیح داده شود تا عظمت کار انجام شده از نظر پنهان نماند.

  توزیع 10000 تراکت مدیریت مصرف برق در نماز عید سعید فطر

ارائه گزارشی از وضعیت تخلفات شبکه های ارتباطی و اینترنت ثابت و همراه در کشور از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه شورای دولت مطرح شد. رئیس جمهور پس از استماع گزارش وزیر ارتباطات در این زمینه به برخی گلایه های مردمی در این زمینه اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات با دقت و جدیت این گونه موارد را پیگیری می کند تا اختلالی در ارائه خدمات به مردم ایجاد نشود. و عملکرد کسب و کارها و کسب و کارها بر روی بستر فضای مجازی اجرا می شود، لازم نیست ایجاد شود.

رئیس جمهور در پایان این دیدار با اشاره به اینکه در آستانه اولین سالگرد پیدایش ملت هستیم، گفت: رسانه ها به طور طبیعی عملکرد دولت را در چنین مواردی ارزیابی می کنند و اگر وزرا و مدیران اجرایی نتوانند. اطلاعات لازم را در مورد عملکرد سازمان تحت مدیریت خود ارائه دهند. اگر آنها این کار را به رسانه‌ها بسپارند یا ابتکار عمل را برای تبلیغ عملکرد خود به دست نگیرند، ممکن است روایت اداره دولتی درست نباشد.

رئیسی با تاکید بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت رسانه ها برای اطلاع رسانی موثر مردم، اذعان داشت: صرف ارائه اعداد و ارقام پاسخگوی نیاز افکار عمومی نیست و اطلاعات دستگاه های دولتی باید هدفمند و معطوف به نیازهای مردم باشد. نظر و شبهات مطرح شده در فضا.رسانه های کشور باشند.

دیدگاهتان را بنویسید