متیو میلر: ما همچنان نگرانی های جدی در مورد برنامه هسته ای ایران داریم/ ما مشتاقانه منتظر همکاری با متحدان خود برای تدوین استراتژی جامع در قبال تهران هستیم.

متیو میلر: ما همچنان نگرانی های جدی در مورد برنامه هسته ای ایران داریم/ ما مشتاقانه منتظر همکاری با متحدان خود برای تدوین استراتژی جامع در قبال تهران هستیم.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای ایران گفت: آمریکا به همکاری با متحدانش برای دستیابی به راه حلی برای تهران ادامه می دهد.

در همین حال، رویترز می‌گوید انگلیس، فرانسه و آلمان در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل، موارد نقض برجام توسط جمهوری اسلامی را تشریح کردند.

متیو میلر در پاسخ به سوالی درباره بیانیه روسیه، چین و ایران و درخواست آنها از کشورهای غربی برای احیای برجام گفت: ما همچنان نگرانی های جدی در مورد برنامه هسته ای ایران داریم و این نگرانی را در رای گیری دیروز درباره برجام ابراز کردیم. قطعنامه شورای حاکم آژانس بین المللی ما یک حمله هسته ای را اعلام کرده ایم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «ما شاهد بوده ایم که ایران به ذخیره سازی اورانیوم بسیار غنی شده خود ادامه می دهد – که هیچ هدف غیرنظامی معتبری برای آن وجود ندارد.

متیو میلر گفت: ما مشتاقانه منتظر همکاری با متحدان و شرکای خود برای توسعه یک استراتژی جامع با هدف دستیابی به راه حلی هستیم که شامل همکاری کامل ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی باشد.

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در قطعنامه‌ای از جمهوری اسلامی ایران خواست تا «فورا» به سؤالات بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره منشاء ذرات اورانیوم کشف‌شده در سایت‌های اعلام‌نشده پاسخ دهد.

این قطعنامه که به تصویب شورای حکام رسیده است، حضور بازرسان با تجربه آژانس در بازرسی از فعالیت های هسته ای ایران را “حیاتی” خوانده و از ایران خواسته است تا ممنوعیت حضور این بازرسان را لغو کند.