مدرسه شهید امیرعبداللهیان سوادکوه افتتاح شد

با حضور استاندار مازندران:

مدرسه شهید امیرعبداللهیان سوادکوه که به همت بنیاد برکت و خیریه استان مازندران ساخته شده است امروز با حضور استاندار و مسئولان آموزش و پرورش استان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مازندران موج

یوسف نوری در افتتاحیه مدرسه دهم کلاسه شهرستان سوادکو اظهار داشت: این مدرسه به نام امیر عبدالخیان وزیر امور خارجه فقید کشورمان و به پاس زحمات وی که به آموزش و پرورش توجه زیادی داشت و مازندران را قطب دیپلماسی آموزشی اعلام کرد نامگذاری شده است.

وی با اشاره به خدمات دولت سیزدهم در حوزه آموزش و پرورش به ویژه عمران، ادامه داد: در 117 روز از عمر دولت سیزدهم به ریاست شهید رئیسی، 33 هزار کلاس درس به بهره برداری رسید و 569 مدرسه از یک هزار و 725 مدرسه تعطیل شدند. تکمیل و تحویل می شود که بیش از 10 دانشجو خواهد داشت.

استاندار مازندران وی گفت: مابقی این مدارس تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که ساخت 80 درصد آنها تا مهرماه به اتمام می رسد همچنین 160 هنرستان جدید ساخته شده است که نشان دهنده جهت گیری نظام آموزشی و پرورشی است در دولت سیزدهم درست بود.

وی افزود: در همین مدت ساخت 115 مدرسه در استان مازندران در مراحل مختلف با 659 کلاس درس و 107 هزار و 932 مترمربع زیربنا با اعتباری بیش از 840 میلیارد تومان آغاز شده است که علیرغم مدرسه سازی جهش بسیار خوبی است. مشکلات موجود

نوری با بیان اینکه زمینه تولید علمی ساخت مدارس خوب و استاندارد است، تصریح کرد: این مدارس با همت بنیاد برکت و مشارکت خیرین ساخته شده است.

وی تصریح کرد: گروه های جهادی و مردمی نیز در این جهش علمی کمک می کنند تا بتوانیم آموزش و پرورش همه جانبه ای را برای آینده سازان کشور فراهم کنیم چرا که این خدمات توسط رئیس جمهور عزیز و شهیدمان برجسته شد و انتظار تسریع بیشتر است.

استاندار مازندران تصریح کرد: موضوع آموزش و پرورش برای رئیس جمهور شهید بسیار مهم بود به طوری که حتی یک روز کامل را در اردوگاه شهید باهنر به شنیدن سخنان دانش آموزان اختصاص دادند و به ما اعلام کردند که این مطالبات را دارند و باید در ساعت 24 به آنها عمل شود.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه فردا برای سرنوشت کشورمان مهم است، گفت: در دور اول مشارکت اهالی منطقه 42.03 درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده و این بار نیز مشارکت خواهد داشت. همینطور باشید، پس مردم به خصوص آنهایی که هنوز تصمیم به شرکت نگرفته اند یا تردید دارند، می خواهیم فردا در شعب اخذ رای حاضر شوند تا شاهد شکوه دیگری از نظام جمهوری اسلامی باشیم.آیا این خبر مفید بود؟