مراجع پیاده در حمایت از دین الهی/ بی حجابی ناشی از فراموشی نصایح امام حسین علیه السلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ زهرا جنجانی در گفتگو با خبرنگار مرصاد نیوز اظهار داشت: یکی از مواقعی که به ویژه در مکتب تشیع با آن مواجه هستیم عبادت به شعائر الهی است و البته در ایام محرم و صفر با حضور در مجالس و مجالس روضه اهدافی از این قبیل دارد. به عنوان تعظیم شعائر الهی و گرامیداشت نام و یاد شهدای کربلا به ویژه امام حسین (ع) و بازگشت به سبک زندگی اسلامی را دنبال می کنیم.

وی افزود: مجالس عزاداری بهانه خوبی برای رواج احکام اسلام، تبیین اهداف عاشورا، آشنایی مردم با مبانی اسلام و انقلاب و امر به معروف و نهی از منکر است که حضرت سیدالشهدا (ع) شهید شد.»

جانجانی تصریح کرد: این گونه نیست که در محرم با اشک ریختن و ارتکاب یک سال گناه منتظر آمرزش گناهان باشیم و تصور کنیم که گریه در ماه محرم موجب آمرزش گناهان شود، بلکه گریه در صورتی مفید است که به فرموده امام زمان (عج) رضا(ع) احیا می کند دستور خدا و سنت اهل بیت(ع).

یک کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: مجالس عزاداری و هیئت های مذهبی، پیاده در حمایت از دین الهی هستند و افرادی که به برگزاری مجالس کمک می کنند، به نظر می رسد یاری دین خدا و امام عصر (عج) هستند.

جانجانی گفت: مردم با برپایی مجالس عزاداری اهداف امام حسین(ع) را می شناسند و منشأ این رفتارها می شوند.

وی با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه محرم و صفر اسلام را زنده می کند، گفت: در طول سال ممکن است اتفاقاتی بیفتد، می توانیم از دین فاصله بگیریم و درگیر زندگی روزمره شویم، اما جلسات روزا ضمن شناخت مردم، مردم را نیز انجام می دهند. به اسلام واقعی که دستور داده شده برگردیم.

  شاخص کل 1.3 میلیون واحد افت کرد/ روند صعودی بورس ادامه دارد

یک کارشناس مسائل دینی گفت: یکی از مفاهیمی که اکنون در جامعه کاشته می شود، مشکل کتمان دینی مردم و جوانان است، در حالی که این روزها شاهد نصب پرچم امام حسین(ع) در خیابان ها و درب ها هستیم. هر خانه ای جوانان پرورش یافته اند که نشان می دهد مردم همچنان علاقه مند هستند و دیدار با آنها با مبانی اسلام دیداری شایسته است، البته شاید در روزهای دیگر حضور این عزیزان چندان چشمگیر نباشد.

جانجانی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که به مصادیق بی حجابی برمی خوریم شاید این باشد که رسالت و توصیه امام حسین (ع) را در امر به معروف و نهی از منکر فراموش کرده ایم و این روزها فرصتی است که باز خواهیم گشت. این توصیه ها و تعهدات ما

وی با بیان اینکه دشمن سنگ اندازی می کند تا مفاهیم ارزشمند را از ما بگیرد، تصریح کرد: باز هم با حضور در مجالس و مراسم با سخنرانی به توصیه های ائمه عطار(ع) برمی گردیم و به وظایف خود پی می بریم.


پیروزی انقلاب اسلامی حاصل حضور مجالس عزاداری بود

جانجانی با تاکید بر لزوم نگاه ویژه به موضوع عزاداری در ایام محرم تصریح کرد: باید از این استعداد و گنجینه عظیمی که در هیئات مذهبی وجود دارد استفاده کنیم چرا که پیروزی انقلاب اسلامی نتیجه حضور در این مجالس بوده است. که مردم به دلیل برپایی این مصلاهای خانگی و مجالس مردمی امام حسین (ع) در هر مناسبتی به وظایف خود پی بردند و انقلاب کردند.

یک کارشناس مسائل دینی گفت: امروز برگزاری مجالس عزاداری و حضور در مجالس مذهبی بهترین و ارزشمندترین راه مقابله با برخی مصادیق فساد و ظلم است و نباید از این ظرفیت غافل شد.

  تصمیم ستاره یحیی؛ می خواهم در پرسپولیس بمانم!

جانجانی خاطرنشان کرد: انتقال تجربه گذشتگان و پیر غلامان مکتب عاشورا به نسل جدید و میدان دادن به خردسالان موجب احیای سنت الهی می شود و جوانان به رسالت و وظایف و مسئولیت خود پی خواهند برد. نسبت به اسلام و نظام جهان اسلام دارند.

وی افزود: خون های زیادی ریخته شد و مقدس ترین خون ها، خون امام حسین (ع) است که به نظام انقلاب اسلامی منتهی شد، بنابراین این نظام باید با توجه و مسئولیت پذیری جوانان و بصیرت آنان در برابر آن عجین شود. دشمنان زمان .

جانجانی خاطرنشان کرد: امروز باید سبک زندگی خود را مورد بازنگری قرار دهیم و شعار قوی هیهات من الدزله باید بیشتر رواج پیدا کند تا ظلمی که در نگاه و تفکر غربی به ما وارد می شود با این شعار از ما دور شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید