مسعود پزشکیان دولت فراگیر ملی را خواهد آورد

به گزارش خبرگزاری موج


، محمدجواد ظریف چهارشنبه شب در گروه هواداران مسعود بزیکیان کاندیدای مرحله دوم سیکل چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری که با تجمع در مسجد روضه محمدی پایگاه انقلاب استان یزد، یزد را پایتخت اصلاحات و شهر شهید آیت الله صدوقی خواند و اعلام کرد: تمام تلاش ما این است که در مسیر اسلام، آزادی و استقلال حرکت کنیم. کشور.

وی انتخابات روز جمعه آینده را انتخاباتی تاریخی دانست و گفت: در دور اول انتخابات تعداد زیادی از مردم نشان دادند که خواهان تغییر هستند و جمعه آینده به تغییر رای خواهیم داد.

ظریف در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه مردم فرصت انتخابات روز جمعه را از دست ندهند، مردم ایران را انسان های بزرگی خواند که در طول تاریخ در مقابل متجاوزان ایستاده و شهید شدند، اما هرگز رسوایی اشغالگران را نپذیرفتند.

وی این افراد را شایسته محبت خواند و گفت: ما باید به ملت ایران رشد بدهیم نه اینکه آنها را در قفس نگه داریم.

وزیر امور خارجه دولت روحانی مردم ایران را بزرگترین سرمایه این کشور خواند و گفت: این سرمایه باید گسترش یابد نه اینکه سرپرست تعیین شود.

وی با عذرخواهی از کسانی که جمعه گذشته از سر ناامیدی به پای صندوق های رای نرفتند، گفت: ناامیدی بزرگترین دشمن ماست و روز جمعه امیدمان را زنده می کنیم.

ظریف گفت: اجازه نمی دهیم پول مردم در جیب سوء استفاده کنندگان گذاشته شود و بعد امرار معاش مردم شود زیرا معتقدیم مردم ایران فقیر نیستند.

وی مردم ایران را مردمی با گذشت خواند و گفت: در گذشته نمی مانیم بلکه به آینده می رویم، جمعه گذشته نگاهی به گذشته است اما جمعه آینده نگاهی به آینده است پس اجازه نمی دهیم گروهی برای خراب کردن آینده ما با حرف اضافه گذشته.

وی گفت: شهر میراث جهانی یزد را به مرکز گردشگری تبدیل می کنیم و ایران سرافراز را به جایگاه جهانی گردشگری خود باز می گردانیم.

ظریف گفت: نباید اجازه دهیم با تحریم ایران را دور بزنند، بلکه باید تحریم ها را دور بزنیم.

وی با تاکید بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات روز جمعه، گفت: در این صورت می توان روز شنبه را جشن گرفت و بار دیگر شعار «نه شرقی نه غربی» را احیا کرد.

او مردم ایران را نه شاکی بلکه مدعی خواند و گفت: نگذارید به شما دروغ بگویند. اگر برجام به روی مردم کشورمان باز بود، چرا از آن خارج نشدند؟»

وزیر امور خارجه دولت روحانی گفت: کسانی که از بیت المال برای انتخابات هزینه کردند باید مجازات شوند زیرا قانون عهد دولتمردان و ملت است و باید به آن احترام گذاشت.

وی همچنین چای دباش را ناشی از تحریم دانست و گفت: به همین دلیل است که هنوز عده ای در کشور ما تحریم را دوست دارند.

او از مردم خواست صبح روز جمعه رای دهند تا تحریم ها را به خانه بازگردانند.

وی با اشاره به برخی از وعده های دکتر افزود: مردم باید به تعهدات رئیس جمهور منتخب خود عمل کنند و با کسانی که از وعده های او تخلف می کنند برخورد کنند.

ظریف در پایان تاکید کرد: دولت پزشکان جناحی نخواهد بود، بلکه دولت فراگیر ملی خواهد بود و تنها معیار این دولت صداقت، پاکی و عقلانیت است.


آیا این خبر مفید بود؟