مشارکت بالای مردم و انتخاب اصلح دو راهبرد مورد تاکید رهبری است

به گزارش خبرگزاری موج از استان قم

آیت الله سید محمد ساعدی در خطبه های نماز جمعه قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر 2 راهکار اصلی در رابطه با انتخابات تاکید کردند، اظهار داشت: مشارکت گسترده مردم و انتخابات عادلانه از جمله این دو راهکار است.

وی در ادامه افزود: رهبر انقلاب فرمودند باید در مرزبندی با دشمنان اسلام و ایران اصلح را انتخاب کرد و شعار ایران قدرتمند و سربلند را محقق کرد.

خطیب جمعه قم با اشاره به راهبرد اول تصریح کرد: مشارکت بالای مردم بر اساس اصولی همچون دفاع از جمهوریت نظام به اندازه دفاع از اسلامیت نظام ارزشمند است.

وی گفت: حضور ملت در صحنه با رای بالا و بر اساس رهنمودها و تصریحات رهبری و پیروی از خط ولایت، اسلامی شدن نظام را تضمین می کند.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب نیز مانند امام (ره) رای ملت را حق مردم می دانند و بر حفظ این امانت تاکید دارند.

وی افزود: در طول این 35 سال رهبری رهبر معظم انقلاب، یکی از شاخص های تدبیر حکیمانه معظم له، اتکا به حفظ نظام جمهوری و صیانت از رای ملت حتی در شرایط سخت است.

خادم آستان مقدس حضرت معصومه (س) همچنین با اشاره به اینکه در انتخابات اخیر شورای اسلامی شهر متاسفانه عده ای به دلیل گلایه از وضعیت معیشتی و مشکلات عمومی در انتخابات شرکت نکردند، اظهار داشت: سرمایه های اجتماعی را احیا و تقویت کنیم. نظام مقدس جمهوری اسلامی، این بار شورای نگهبان زمینه وجود سلایق مختلف را در چارچوب اصول و ارزش ها و قانون اساسی فراهم کرد و از مردم عصبانی اما معتقد به نظام اسلامی عذرخواهی کرد. شرکت نکردن

من جمعه کوم دارم وی ابراز امیدواری کرد در این انتخابات با مشارکت گسترده مردم فهیم ایران، هجمه شدیدی علیه آمریکا و اسرائیل و پیروان آنها و بار دیگر علیه انقلاب صورت گیرد.

ساعدی یادآور شد: با مشارکت بالای ملت در انتخابات، دوستداران انقلاب اسلامی در سطح جهانی به ویژه محور مقاومت اسلامی خوشحال هستند و مخالفان و ضد انقلاب به سمت انفعال و تضاد کشیده شده اند.

یکی از اعضای خبرگان رهبری تصریح کرد: از یک سو مشاهده می شود که انتخابات در جمهوری اسلامی واقعی است و رقابت نیز جدی است و از سوی دیگر تحریم انتخابات باعث انزوای بیشتر مخالفان و مخالفان می شود. جنبش انقلابی

خطیب جمعه قم تصریح کرد: مشارکت بالا در انتخابات با هدف تامین منافع، امنیت و اقتدار و تقویت همبستگی اجتماعی، همدلی و هم افزایی برای رفع مشکلات مردم است.

من جمعه کوم دارم وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: اینکه رهبر انقلاب انتخاب عسلخ را لازم دیدند به این معناست که ضمن توجه به مشارکت بالای مردم، فردی را انتخاب کنیم که در اداره کشور اراده کند. داشتن درایت، تقوا، توکل به خدا، ایمان عمیق و خالصانه به مبانی انقلاب اسلامی باید کارآمدی و توانایی روزآمدسازی ظرفیت های کشور را داشته باشد.

وی تاکید کرد: هرگونه سهل انگاری، عدم حضور در انتخابات و انتخاب کاندیدای اصلح عواقب جبران ناپذیری برای اسلام و ایران خواهد داشت.

ساعدی در پایان سخنان خود گفت: رای دادن را باید یک واجب مهم شرعی، یک وظیفه مدنی و یک اقدام موثر ملی و یک روز تاریخی دانست.

وی ادامه داد: با توکل به خدا و توسل به امام زمان (عج) و بر اساس نصیحت صحیح، در ساعات باقی مانده به دهستان رفت و به وظیفه دینی و ملی خود عمل کرد و دیگران را نیز به آن تشویق کرد.


آیا این خبر مفید بود؟