مشارکت مردم، برای جلوگیری از قاچاق و مبارزه با آن موثر و راه‌گشاست

استاندار فارس:

استاندار فارس در نشست مبارزه با قاچاق کالا و ارز فارس، با تاکید بر تشریح مصادیق قاچاق از تریبون های رسانه ای، گفت: قاچاق همواره به معیشت و اقتصاد مردم آسیب می زند، مشارکت مردمی نیز برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق موثر است .

به گزارش خبرگزاری موج فارس

دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز دوشنبه ۲۰ تیرماه با سه دستور کار به ریاست محمدهادی ایمانیه استاندار فارس برگزار شد.

استاندار فارس در این نشست گفت: تلاش در برخی زمینه ها نیازمند درایت، ریسک پذیری و برنامه ریزی منسجم و منظم است؛ تصدی سمت های حساس مانند مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در این دسته قرار می گیرد.

وی با اشاره به طرح هوشمند نظارت بر مصرف سوخت ناوگان خودروهای کشاورزی خودران گفت: پیشنهاد نصب مکان یاب بر روی خودروهای کشاورزی و اختصاص سهمیه سوخت بر اساس فعالیت و مسیریابی این خودروها پیشنهاد خوبی است. طرح. مالکیت معنوی این طرح البته متعلق به شرکت دانش بانیان، شرکت پیشنهاد دهنده آن است، اما مانعی برای استفاده از ظرفیت سایر شرکت ها وجود ندارد.

ایمانیه با تاکید بر اینکه در اجرای این طرح توجه به معیشت کشاورزان امری ضروری است و نمی توان از آن غافل شد، خاطرنشان کرد: باید بسته های تشویقی برای داوطلبان مشمول این طرح در نظر گرفته شود و تخفیف و مشارکت نیز در خرید لحاظ شود. از این تجهیزات

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر تسریع در برنامه ریزی های لازم برای مقابله با قاچاق کالاهای بهداشتی و اولویت بندی داروهای سقط جنین تاکید کرد و گفت: در حوزه هایی که سلامت و جان مردم به طور مستقیم هدف قرار می گیرد، هیچ تاخیری وجود ندارد. قابل قبول است.» همکاری نهادهای اجرایی، امنیتی، دانشگاهی، پزشکی و قضایی منجر به کاهش و رفع این معضل خطرناک در سطوح مختلف جامعه خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس در پایان سخنان خود با اشاره به گرامیداشت 21 تیرماه سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی بر تشکیل ستاد مرکزی مبارزه قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاق آن همواره به معیشت و اقتصاد مردم آسیب می زند. مشارکت مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق نیز موثر است.

وی با بیان اینکه مشکلات مربوط به قاچاق کالا عمدتاً در حوزه سوخت، لوازم خانگی، پوشاک، کالاهای بهداشتی، دام و قطعات خودرو رسیدگی می شود، بر لزوم گزارش پرونده های قاچاق از طریق تریبون های رسانه ای تاکید و تصریح کرد: دادسرای استان. اداره کل صومات، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی یک فرد مطلع را به عنوان نماینده تام الاختیار در کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان برای شفاف سازی افکار عمومی و اطلاع رسانی در خصوص مضرات قاچاق بر سلامت اقتصادی، روانی و شغلی معرفی می کند. امنیت و همچنین تشکیل معیشت مردم و نشان دادن شیوه های عملکرد آن.آیا این خبر مفید بود؟