مشارکت مردم در انتخابات موجب تحقق منافع ملی می‌شود

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی؛

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی، انتخابات ایران را تنها انتخابات بدون تبعیض و آزاد در جهان دانست و افزود: مردم با احساس مسئولیت و وظیفه در این انتخابات شرکت می کنند تا در توسعه و پیشرفت کشور مشارکت داشته باشند. بدون هیچ اجباری که منجر به وحدت و اعتماد عمومی شود، همگرایی منافع ملی و مذاکره در سیاست های بین المللی بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی

تراب محمدی به روند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون اساسی یکصد و سی و یکم در صورت وقوع هر اتفاقی مانند فوت، شهادت یا استیضاح باید ظرف 50 روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.

وی ادامه داد: بر اساس اصول 6 و 7 قانون اساسی، نظام جمهوری اسلامی توسط مردم از طریق انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی و شورای خبرگان رهبری اداره می شود و بیش از 40 انتخابات مختلف در این زمینه برگزار شده است. . بعد از انقلاب اسلامی برگزار شد.

وی از آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات خبر داد و افزود: صندوق های رای، دستگاه های احراز هویت، تعرفه ها و تمامی اقلام مورد نیاز به شعب اخذ رای سراسر استان ارسال شده است.

محمدی تصریح کرد: با توجه به شهادت رئیس جمهور، آیت الله شهید رئیسی، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حدود یک سال زودتر از موعد مقرر برگزار می شود و وزیر کشور دستور تشکیل ستاد انتخابات استان را بلافاصله پس از این حادثه در تا بتوانیم فرآیند اجرا را آغاز کنیم

وی حضور در انتخابات را اعتقاد به مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: مردم ایران اسلامی در تمامی انتخابات با حضور پرشور شرکت کردند که از میانگین مشارکت کشورهای جهان بالاتر است.

وی در خصوص موارد تخلفات انتخاباتی، تلقین قومی را تخلف انتخاباتی دانست و گفت: هر یک از نامزدها در صورت استفاده امنیتی و مواد مخدر در ستاد انتخابات مرتکب تخلف شده اند. همچنین در مورد استفاده سربازان از اماکن بدون حصار، نقض امنیت بوده و هر نامزد ریاست جمهوری که از امکانات و تجهیزات دولتی استفاده کند، تخلف محسوب می شود و در این خصوص به کلیه مدیران دولتی اعم از فرمانداران، بخشداران و شهرداران دستور داده شده است. این کار را انجام دهند تا طرفدار یا مخالف نامزدها نباشند.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر اطلاع رسانی و برخورد اصحاب رسانه با متخلفان از مشارکت بیش از 50 هزار نفر در روند برگزاری انتخابات در استان خبر داد و گفت: در نظر داشتیم انتخابات ریاست جمهوری را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم. بر اساس تعداد شعب اخذ رای و زمان باقی مانده تا انتخابات، این اتفاق نیفتاد.

وی بر تبیین ویژگی های فردی رئیس جمهور شهید تاکید کرد و افزود: تجلیل از 40 شهید خدمتگزار در تمامی 76 شهر و روستای بزرگ استان و با توجه به تبیین دستاوردهای 33 ماهه دولت سیزدهم. کارآمدی، مردم، خدمت جهادی، خستگی ناپذیری، مبارزه با فساد و تلاش برای رفع مشکلات محرومان و مستضعفان آیت الله شهید رئیسی، برنامه های متنوعی تا 24 تیرماه برگزار می شود.آیا این خبر مفید بود؟