معافیت بسیج از پرداخت آب و برق و گاز و تلفن و شهرداری و کلیه خدمات دولتی!

معافیت بسیج از پرداخت آب و برق و گاز و تلفن و شهرداری و کلیه خدمات دولتی!

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون کلیه سطوح بسیج مستضعفین (پایگاه ها و حوزه های بسیج)، کلانتری ها، کلانتری ها و موزه های حراست از پرداخت هزینه برق، گاز معاف هستند. آب و فاضلاب، تلفن، شارژ شورا و باجه و کلیه خدمات، دولتی و مالیاتی معاف شد. هزینه های تشریفات حل اختلاف شورا برای دعاوی مالی به ۸۰ درصد هزینه های تشریفات رسیدگی به این دعاوی در محاکم قضایی افزایش می یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 از افزایش 20 درصدی عوارض خروج از کشور در سال آینده خبر داد و گفت: معافیت مالیاتی 15 درصدی برای والدینی که سه فرزند دیگر دارند در حال بررسی است و این کمیته همچنین موافقت خودروسازان را برای فروش تمام خودروهای خود اعلام کرد. در عرضه بازار

رحیم زارع در حاشیه جلسه علنی امروز شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق 1402 گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرده است که تمامی واحدهای آموزشی مدارس دولتی وزارت آموزش و پرورش. در صورت مطابقت با الگوی مصرف از پرداخت هزینه برق، گاز و آب معاف هستند. همچنین به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز سازمان راهداری را با عمر مفید کمتر از پنج سال برای نگهداری از راه های کشور وارد کند و تجهیزات توسعه رادارهای مقابله و پیشگیری از بلایای طبیعی با استفاده از معافیت ها. از عوارض و عوارض گمرکی و بازرگانی

وی ادامه داد: علاوه بر این کمیسیون مصوب کرد: عوارض خروج از کشور 20 درصد افزایش یافت و این مبلغ صرف زیرساخت های گردشگری می شود.

  سیگنال ارسال نشد / مردم مجبور نیستند آنتن های خود را روی ایستگاه بویان تنظیم کنند

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در رابطه با مصوبه دیگری از این کمیته اظهار داشت: 1 درصد از منابع دریافتی از محل وصول عوارض کالاها و خدمات سازمان های مناطق آزاد صرف کار پشتیبانی می شود. کمیته به میزان 60 درصد و سازمان اجتماعی به میزان 40 درصد. نرخ عوارض 4 درصدی واردات کالاهای اساسی و دارو در سال آینده از 4 درصد به 1 درصد کاهش می یابد.

زارع گفت: معافیت والدین برای فرزند سوم به بالا 15 درصد تعیین شده است. همچنین کلیه طرح‌های پردرآمد و مفیدی که توسط نیروهای بسیج در بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی در مناطق محروم و کم برخوردار روستایی و شهری و شهرستان‌ها اجرا می‌شد از پرداخت هرگونه مالیات و عوارض معاف بودند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دیگری از کمیسیون، کلیه سطوح بسیج مستضعفین (پایگاه ها و حوزه های بسیج)، کلانتری ها، کلانتری ها و موزه های حراست از پرداخت هزینه برق، گاز، آب و فاضلاب، تلفن، شهرداری معاف هستند. هزینه ها و باجه ها و کلیه خدمات و وظایف دولتی لغو شد. هزینه های تشریفات حل اختلاف شورا برای دعاوی مالی به ۸۰ درصد هزینه های تشریفات رسیدگی به این دعاوی در محاکم قضایی افزایش می یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 گفت: در کمیسیون تلفیق نیز مصوب شد که شرکت های خودروسازی داخلی موظفند از ابتدای سال آینده خودروهای خود را بر اساس برنامه تولید مصوب شورای رقابت بر اساس بند 5 ماده واحده تولید کنند. ماده 58 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی از طریق بورس و بر اساس مقررات مربوط، شورای رقابت موظف است بر اساس بند 5 ماده 58 قانون نحوه اجرای سیاست های کلی اصل 44، تا پایان فروردین ماه سال آینده، قیمت جدید خودروها بر اساس تحلیل بهای تمام شده و با در نظر گرفتن هزینه های تحقیق و توسعه و هزینه های مربوط به هزینه های مالی مربوط به فعالیت های تولیدی مصوب سازمان حسابرس، در فواصل حداکثر سه ماهه مجددا محاسبه و به روز می شود. شرکت بورس کالا موظف است 85 درصد مابه التفاوت بهای موجود در بورس کالا و قیمت مصوب شورای رقابت را به ترتیب به حساب تمرکز صندوق وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها واریز کند. به منظور توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری مطابق با شاخص جمعیت و محرومیت ها در ارائه صورت پرداخت به ذینفع نهایی به شهرداری های زیر نظر وزارت کشور.

  قیمت خودروهای ایران خودرو و سایپا امروز سه شنبه 26 آبان 1401 + جدول

وی درباره این مصوبه توضیح داد: با این مصوبه شرکت های خودروسازی باید تمام محصولات خود را در بورس به فروش برسانند و مابه التفاوت قیمتی که شورای رقابت تحلیل می کند و قیمت عرضه شده در بورس باید 85 درصد آن برای عموم مردم داخلی هزینه شود. حمل و نقل با اولویت مناطق کم برخوردار و کم برخوردار. این مصوبه برای مقابله با سفته بازی و دلالی است.

دیدگاهتان را بنویسید