ملت ایران فریب مزدوران خارج‌نشین را نمی‌خورد

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل

محمدجواد ظریف در جمع هواداران مسعود المدیقیان در سالن شهید اسامانی اردبیل گفت: من به کسانی که رای نمی دهند احترام می گذارم اما سوالی که از آنها دارم این است که از رای ندادن چه پیامی می دهند و چه هدفی را دنبال می کنند. ?

وی با بیان اینکه مردم ایران تحریم نمی خواهند و شایسته احترام هستند، افزود: هیچکس نباید یک ایرانی را تحریم و تحقیر کند، هیچ کس نباید یک ایرانی را تهدید کند و شما با حضور در انتخابات نشان خواهید داد که این ملت قهرمان تقلب اجیر شده است. حقوق خارجی را نمی خورد.

او گفت مهم نیست چه کسی رئیس جمهور شود. خاتمی منادی گفتگوی تمدن ها بود و در حالی که دو کشور همسایه ما در حال جنگ بودند، با هدایت رهبری و ریاست جمهوری خاتمی، سایه جنگ از کشور ما برداشته شد.

وزیر امور خارجه اسبق ایران افزود: امروز مردم با شعارهای فریبنده می خواهند ما را در خانه نگه دارند و بگویند فرقی نمی کند رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران کیست و مخالفان ما در انتخابات نامزدهایی نیستند که رقابت می کنند اما کسانی که در دل خود شک دارند اجازه رای دادن دارند یا نه؟

ظریف یادآور شد: شما مردم بزرگ اردبیل حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارید که در دوران مشروطه در کنار سرداران تبریزی مانند ستارخان و بکرخان به کمک تهران آمدید و تهران را آزاد کردید. از استبداد

وزیر امور خارجه سابق افزود: امروز ما با انتخاب بسیار مهمی روبرو هستیم، انتخابی که حاصل خون شهدای ماست، آزادی که به برکت مقاومت مردان و زنان دلاوری که خون پاک خود را در این راه نثار کردند به دست ما رسیده است. زمین و آب و ما نمی توانیم از این موهبت ملی بگذریم.

وی بیان کرد: امروز پس از مدتی انتخاب واقعی داریم و می توانیم بین یک فرد صادق، راستگو، پاک، شجاع، قابل اعتماد و متخصص و افرادی که سوابق آنها خلاف ماست و آن انتخاب یک انتخاب واقعی است و امروز جوانان انتخاب خواهند کرد. کسی که می داند ارتباط با دنیا و اینترنت و فضای مجازی حق آنهاست و نباید اینترنت فیلتر شود و فیلترشکن فروخته شود.

وی تصریح کرد: من به هر کسی که از سوی ملت ایران انتخاب شود، احترام می گذارم، اما مطمئن هستم که با حضور در انتخابات تضمین می کنید که مردم ایران پزشکان را انتخاب کنند و اطمینان می دهید که صدای اکثریت مردم ایران شنیده می شود. در جهان.» و از خطه قهرمان آذربایجان فردی برگزیده می شود که همه ایرانیان به او افتخار می کنند.

دیپلمات سابق کشورمان ادامه داد: زنان قهرمان آذربایجان و ایران بار دیگر نشان خواهند داد که اجازه تضییع حقوق آنها را نخواهند داد و فردی را انتخاب خواهند کرد که به عنوان نیمی از جمعیت ایران به آنها احترام بگذارد.

ظریف یادآور شد: جوانان آذربایجان و ایران فردی را انتخاب می کنند که بداند ارتباط با دنیا، فضای مجازی و اینترنت حق بشری است، نباید فیلتر شود و بعد به عنوان فیلترشکن فروخته شود.

وی ادامه داد: روز جمعه ایرانیان خارج از کشور با شما پای صندوق های رای می روند و برای سربلندی به پزشکان رای می دهند.

ظریف گفت: نمی خواهیم هیچ نان آور خانه ای جلوی فرزندان خود شرمنده شود، نمی خواهیم پدران و مادران به دلیل مهاجرت نخبگان از دیدن فرزندان و نوه های خود غافل شوند. ما می‌خواهیم هر ایرانی در هر کجا که است سفیر ایران باشد و بتواند آزادانه و سالم به کشورش بازگردد و اگر می‌خواهد بماند و اگر نخواهد پدر و مادرش را ببیند و ببوسد. خاک پاک وطن و پس بده و سفیر این فرهنگ قوی باش.

این دیپلمات سابق کشورمان تصریح کرد: این افراد با سابقه هفت هزار ساله بسیار بزرگ هستند و هر چقدر در طول تاریخ مورد تهاجم و حمله قرار گرفته اند، مهاجمان را در فرهنگ خود ادغام کرده اند و هرگز در برابر مهاجمان سر تعظیم فرود نیاورده اند. .

وی گفت: ما کشوری می خواهیم که هنرمندانش مثل شجریان، قهرمانانش مثل علی دایی به کشورشان خوشبین و امیدوار باشند.

ظریف با بیان اینکه می دانیم مردم بالغ هستند و درست انتخاب می کنند، افزود: مردم خود را آرام کنید زیرا زن و مرد امکانات هستند و امکانات را محدود نمی کنند بلکه به امکانات اعتقاد دارند.

وی افزود: امروز به همه ما فرصت انتخاب داده شده است و انتخاب با ماست و بر این اساس رقیب ما یکی از چهار نامزد نیست بلکه حریف ما خانه تحصن است و نباید به خودمان ببازیم.

وزیر امور خارجه سابق ایران با اعلام اینکه ما اکثریت هستیم، گفت: ملتی آگاه و فهمیده هستیم و روز جمعه پای صندوق های رای خواهیم رفت تا همیشه در آرامش زندگی کنیم و نگران آینده خود و خود نباشیم. فرزندان.”

و افزود: اگر روز جمعه در خانه بنشینیم هشت سال کار خود را چگونه برای فرزندانمان توجیه می کنیم؟

ظریف گفت: ما روز جمعه برای فرزندان و نسل های آینده خود هستیم تا بیشتر چای دباش را به خود اختصاص ندهیم تا محیط زیست ما از بین نرود تا رود ارس و دریاچه ارومیه ما خشک نشود تا هوای ما از بین نرود. پاک است.» «بگذارید نفس بکشد تا زمین ما ساکت نشود، ما در حوزه رای گیری حاضر می شویم.

وزیر امور خارجه دولت یازدهم و دوازدهم تصریح کرد: ما درک می کنیم که حضور ما در شعب اخذ رای تاثیر عمیقی دارد زیرا ما اکثریت هستیم و اجازه نمی دهیم یک اقلیت اکثریت باشد.

وی همچنین با بیان اینکه حضور ما همه ناامیدی ها را باطل می کند و می توانیم در کنار هم زندگی کنیم و در آرامش از تنش پرهیز کنیم، گفت: تنش سم مهلکی برای کشور است و می خواهیم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات آزاد و پرشور سالم و منتخب این کشور باشد. ملت ما را با اقتدار در جهان نمایندگی خواهد کرد.

ظریف همچنین با سردادن شعار “یاشاسین اردبیل، یاشاسین آذربایجان و یاشاسین ایران” افزود: روز جمعه هر کدام با 21 نفر پای صندوق های رای می رویم و به نامزد شماره 22 و دکتر مزیکیان در قالب گروه 22 نفره رای می دهیم. مردم.”