من شهید سلیمانی را قهرمان ملی فارغ از نگاه جناحی می‌دانم/ اگر تمام نمودارها درست است چرا مردم مشکل دارند؟

به گزارش خبرگزاری موج


، مسعود بزیکیان در دوم مناظره دور دوم انتخابات و آخرین مناظره در دوره چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری او دیدگاه ها و برنامه های خود برای دولت چهاردهم را با موضوع «اقتصادی» تشریح کرد.

حاج قاسم خاری در چشم دشمن است

دکتر گفت: در بحث هایی که در مناظره دیشب مطرح شد، گویا اشاره شده بود که من به دفتر فرمانده معظم کل قوا قاسم سلیمانی بی احترامی کرده ام. او را مایه غرور ملی و خاری در چشم دشمن می دانم، او الگویی است که جوانان ما می توانند از آن استفاده کنند و راه او را طی کنند، ما با بصیرت او می توانیم بسیاری از مشکلات کشور را حل کنیم.

وی گفت: شهید سلیمانی در بیرون به عنوان قهرمان در برابر ظلم و در داخل به عنوان یار و یاور مظلوم اعم از مذهبی و بی دین، باحجاب و بی حجاب بود، روحش شاد و یادش گرامی باد.

در پاسخ به سوال مجری در خصوص قانون راهبردی مجلس که مانع از بازگشت آمریکا به برجام شد، بر اساس این قانون پس از خروج آمریکا از برجام تصویب شد و اجرای برجام به تعویق افتاد. تعهدات ایران در انجام تعهدات طرف مقابل. دلیل اعتراض شما به این قانون چیست؟ اینکه می گویند ما قانون را قبول نداریم درست نیست. ما از ابتدا گفته ایم که چارچوب قانون را اجرا می کنیم. ما از ابتدا گفته ایم مشی کلی رهبری و راهی را که طی می کنیم دنبال می کنیم، پس می توان گفت چیزی را که قانون است اجرا نمی کنیم چون قدم اول اشتباه خواهد بود.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از بحث هایی که در قانون راهبردی وجود دارد این است که آمریکا باید به همه تعهدات خود عمل کند تا بتوانیم برگردیم، بنابراین این یکی از موضوعاتی است که باید با آن صحبت کنیم. مجلس، شورای امنیت و سیاستمداران کشور چگونه با این پیشنهاد مشکل را حل می کنند. طبیعتاً با کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سیاست خارجی و شورای امنیت صحبت خواهیم کرد و به یک زبان و دیدگاه مشترک در این زمینه خواهیم رسید که آیا از این طریق بتوانیم به این اهداف برسیم یا نه. .

داشتن تنها “یک گزینه” می تواند منجر به شکست شود

پزشکان در پاسخ به این سوال مجری که اگر آمریکایی ها به تعهدات خود عمل نکنند، به تعهدات خود ادامه می دهید؟، گفتند: اگر به تعهدات عمل نشود، مثل ما نیست که به تعهدات عمل کنیم. وقتی وارد یک مکالمه می شویم، اساساً اگر با یک گزینه وارد شویم، اگر آن را قبول نکنند، آن گزینه به طور خودکار خاتمه می یابد. آیا در کشور با یک گزینه تصمیم به گفت وگو داریم یا گزینه دیگری داریم که با عزت و درایت و مصلحتی که رهبری فرمودند به حرف هایمان عمل کنیم؟ همیشه یک گزینه می تواند منجر به شکست شود. حکومت و مدیریت و سیاست در صورتی می توانند موفق باشند که قابلیت های متفاوتی داشته باشند.

پزشکان در پاسخ به این سوال که چه چیزی تغییر می کند، افزودند: این به کار کارشناسی برمی گردد که باید انجام شود، آیا می خواهیم روابط خود را با دنیا و مشکلات بین کشورها حل کنیم؟ اگر بخواهیم آن را حل کنیم، باید گزینه های مختلفی را انتخاب کنیم که عزت، حکمت و مصلحت را حفظ کند.

وی گفت: اگر بخواهیم از این راه برویم و قبول نکنند یعنی می خواهیم تا آخر در تحریم بمانیم. آیا به نفع کشور است که با این نگاه تا آخر در تحریم ها بماند و این وضعیت ادامه پیدا کند؟

هیچ دولتی در داخل قفس نتوانسته رشد و توسعه یابد

مزیکیان گفت: هیچ دولت و دولتی در طول تاریخ نتوانسته در قفس رشد و توسعه پیدا کند و باید برای شکوفایی با کشورهای همسایه و منطقه و سپس با کشورهایی که در دنیا زندگی می کنند تعامل و تبادل نظر پیدا کنیم. باید با استفاده از کارشناسان و نخبگانی که در کشور هستند، هماهنگی و تعامل و در نتیجه چارچوب های قانونی برای اصلاح این مسیر و رفتن به سمت آن وجود داشته باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این مجری که با این نکاتی که گفتید می توانید همه تحریم ها را بردارید، گفت: ما هیچ وقت لغو نمی کنیم یا همه تحریم ها را بر نمی داریم. این گفتگو و مذاکره است و بستگی به این دارد که آنها چه بدهند و ما چه بدهیم. این چیزی نیست که ما صد در صد برویم و همه مشکلات را حل کنیم.

گفت: آیا می خواهیم مشکل خود را با دنیا حل کنیم یا نه؟ اگر بخواهیم آن را حل کنیم باید گزینه های مورد نظر را داشته باشیم که به نفع جامعه و رشد و پویایی کشور باشد که باید توسط کارشناسان داخلی مشخص شود. کارشناسان باید برای خروج از بن بست راهی برای خروج از این مشکل پیدا کنند. من فکر می کنم برای حل مشکلات باید از بن بست خارج شویم.

دکتر گفت: برادران ما می گویند این آمار اشتباه است، روند پولی که وارد جامعه می شود با نرخ رشد متفاوت است چیزی که من دیروز به شما نشان دادم این است که پولی که در دولت رئیس جمهور چاپ می شود 2+2 می شود. زمانی که یکی 4+4 می شود، این رشد متفاوت است. در این مدت چقدر به پول دولت اضافه کرده ایم، آمار مشخص است، بروید از کارشناسان و بانک مرکزی بپرسید. زندگی مردم هم روشن است.

بیشتر بخوانید:

اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد

ما باید برای همه برنامه داشته باشیم تا مردم را به رأی بیاورند/خود را طالبان بنامیم

بنزین گران نمی شود/دروغ مردم را گمراه می کند

دعوای پزشکان و جلیلی در مناظره + فیلم

اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را ببینید

2 عامل تعیین کننده برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران

برنامه امروز نامزدهای ریاست جمهوری در تلویزیون

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مردم گفت: اکنون در زندگی خود می توانید با پول خود گوشت بخرید، نان بخرید، خانه بخرید، ماشین بخرید. چطور نگذاشتند پول زیاد شود، روند مشکلی ندارد، چرا گرفتار شده اید؟» چرا نمی توانید در این کشور خانه اجاره کنید، چرا کشاورز نمی تواند زندگی کند، چرا بازنشستگان به مجلس می آیند و بزنش.

دکتر گفت: اگر می گویی این و آن کار کردی پس کجاست؟ مگر در دولت رئیس جمهور نگفتند اشتغال دو برابر می شود، نگفتند سالی یک میلیون خانه می سازیم و تازه تصویب کردند و در این سه سال 900 هزار خانه بود.

وی ادامه داد: باید سالی یک میلیون خانه می ساختند، باید تورم را تک رقمی می کردند، سه سال است تورم بالای 40 درصد است یعنی پدر ملت با این تورم آمد. آنها دستمزدها را 20 یا 15 درصد افزایش داده اند. بعد می گویند می دانیم و برنامه داریم. اگر با آقای رئیسی نبودید طرح را به ایشان می دادید.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: مردم شما در زمان آقای خاتمی زندگی شما بهتر بود یا نه، حالا هر چه آماری می خواهند بدهند. زندگی شما، کار شما، راحتی شما و آیا برای شما عزیز است، این است که آنها می گویند. اگر اینطور بود، حق دارند، اگر نه، بدانید که اینها که با آن قیافه می گویند ما این کار را می کنیم، شما نمی دانید و ما می دانیم، تنها چیزی که می دانند این است که رئیس شورای امنیت بوده اند. 4 سند بررسی می کرد که چند کارمند زیر نظر او کار می کنند که می گوید من مدیریت کردم.

دکتر گفت: مردی که اداره نکرده، 10 نفر زیر نظرش کار نکرده اند، می آید به کشور می گوید من برنامه دارم. دیروز از برادرم (جلیلی) پرسیدم که آیا دولت رئیس جمهور برنامه ای دارد یا خیر؟

وی افزود: اگر دولت رئیس جمهور برنامه داشت، چه برنامه ای آورده اید؟ این بدان معنی است که شما می خواهید سیستم ها را بازنگری کنید یا می خواهید دستور کار رئیس را ادامه دهید. اگر می خواهید طرح دولت و قانون آقای رئیسی را اجرا کنید چه می گویند؟ از یک طرف می گویند شما قانون را رعایت نمی کنید، از طرف دیگر می گویند برنامه ای وجود دارد، پس این برنامه وجود دارد، پس شما از چه چیزی صحبت می کنید؟

دکتر گفت: لطفاً به آنها بگویید برنامه آنها چیست؟ میخوای 100 تا کتاب بیارم تو برنامه؟ همین دیروز نزدیک به 150 اقتصاددان ثبت نام کردند و از روند کاری ما و دولت و آنچه که داده ایم دفاع کردند.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اینها عده ای هستند که در یک جا به نام دولت سایه می نشینند، همه چیز را تصمیم می گیرند و بعد می گویند این کار را می کنیم و آن را می کنیم. اگر کنار بایستید و بگویید مالیاتی وجود ندارد، در تئوری می توانید هر چیزی بگویید. شما باید دولت آقای خاتمی را با آنچه الان می گویید مقایسه کنید و بگذارید مردم خودشان قضاوت کنند.

وی خطاب به جمعیت گفت: اگر می خواهید رای بدهید این حرف یک عده است که فکر می کنند می توانند دنیا را درست کنند و در شرایط تحریم تا کم نشود کم نمی شود و بعد می گویند. ما با دنیا رابطه داریم

این پزشک خطاب به اقتصاددانان و کارخانه داران گفت: اگر راست می گویند روز جمعه رای بدهید و تمام می شود.

ادامه دارد…..