مهدی طارمی از پورتو خداحافظی می کند؟

مهدی طارمی از پورتو خداحافظی می کند؟

اگرچه تیم فوتبال پورتو در این فصل نتوانست از عنوان قهرمانی خود در لیگ پرتغال دفاع کند و با دو امتیاز کمتر از بنفیکا به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کرد، اما بازیکنان سفید و آبی پورتو روز گذشته در فینال جام حذفی براگا را با نتیجه 2 بر صفر شکست دادند. در آن جام را بردند.

مهدی طارمی که با 22 گل عنوان برترین گلزن لیگ پرتغال را از آن خود کرد، در دیدار روز گذشته پورتو در ترکیب این تیم حضور داشت. با این حال او موفق به گلزنی نشد.

طارمی یکی از بازیکنانی است که یک فصل دیگر با پورتو قرارداد دارد اما بحث پیشنهاد و مذاکره او با سایر باشگاه ها هفته هاست در رسانه های کشورهای اروپایی مطرح شده است.

پورتو برای کسب درآمد از طریق فروش طارمی که ظاهراً بند آزادسازی 20 میلیون یورویی دارد، منتظر همان نقل و انتقالات تابستانی است. در شرایطی که هنوز هیچ چیز مشخص نیست.

مهاجم 30 ساله پس از قهرمانی با پورتو گفت: با پورتو قرارداد دارم و اینجا هستم. بیایید از این قهرمانی لذت ببریم.

طارمی در دیدار مقابل براگا

اظهارات “پینتو دا کوستا” رئیس باشگاه پورتو پس از قهرمانی روز گذشته چیز دیگری را نشان می دهد. داکاستا احتمال جدایی بازیکنان پورتو را رد نکرد و تاکید کرد که راه برای فروش بازیکنان باز است.

سرمربی پورتو گفت: وقتی بازیکنان بند آزادسازی دارند، نمی‌توانیم تضمین کنیم که یکی یا دیگری باقی بماند. هر بازیکنی می تواند ترک کند. سپس بسته به اینکه چه کسی می رود، باید تیم را بازسازی کنیم.

وی افزود: دیگو کاستا، په په، اتاویو، تونی مارتینز، مارکانو. در مورد همه آنها صحبت می شود. صحبت از خروج 28 بازیکن است. کسانی که بند فسخ دارند در صورت پرداخت به راحتی می توانند آنجا را ترک کنند.

داکاستا سپس جدایی یک بازیکن را تایید کرد و گفت: “من مدتها می دانستم که نمی توان ماتئوس اوریبه را نگه داشت.” شماره ای که او به دنبال آن است شماره ای است که فوتبال پرتغال از آن حمایت نمی کند.

بر اساس این گزارش طارمی تاکنون پیشنهاد پورتو برای تمدید بیشتر قراردادش را رد کرده است. سرنوشت سرخیو کونسسائو، سرمربی پورتو نیز مانند طارمی مبهم است. کونسیکائو مانند مهاجم ایرانی تیمش برای یک فصل دیگر با پورتو قرارداد دارد اما شایعه شده است که برخی از طرف های اروپایی به این موضوع نگاه می کنند.

با همه حساب ها، به نظر می رسد پورتو تابستان داغی را در پیش دارد که می تواند شاهد خروج چندین بازیکن کلیدی از این تیم باشد. اگر صحبت های اخیر رئیس باشگاه در مورد در دسترس بودن بند آزادسازی برای بازیکنانی که بند فسخ دارند، معیاری باشد، پس می توان گفت که جدایی طارمی چندان دور از انتظار نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید