مهلت پرداخت طرح ارزشیابی معلمان

مهلت پرداخت طرح ارزشیابی معلمان

وی با اشاره به لزوم توجه به دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: با حضور رئیس جمهور 23 مصوبه برای تربیت معلم در دانشگاه های فرهنگیان در نظر گرفتیم. در این راستا، جذب معلمان نخبه و متخصص در دستور کار است.

نوری به نقش معلمان در تعیین محتوای کتاب های درسی اشاره کرد و گفت: نیازمند نقش آفرینی معلمان در طراحی و بازنگری کتاب های درسی هستیم.

وی با اشاره به سنجش فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان بر اساس آزمون جامع و حداقل معدل 15 و گزینش و کسب مهارت های شش گانه، تاکید کرد: در تربیت معلم با جدیت بیشتری عمل خواهیم کرد; توسعه فضاهای فیزیکی دانشگاه های فرهنگ را نیز دنبال می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش خواستار احیای امور آموزشی در آموزش و پرورش شد و تصریح کرد: به زودی الگوی مدرسه تحول بنیادین آموزش و پرورش را بیرون خواهیم آورد و رصد خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با معلمان گیلانی گفت: طرح ارزشیابی معلمان توافقی بین دولت و مجلس است که هنوز تکمیل نشده و به زودی اجرایی می شود.

وی بیان کرد: طرح رتبه بندی معلمان ماهیت مادی ندارد بلکه به عنوان معادل اقتصادی تلقی می شود.

نوری با اشاره به راه اندازی مراکز آموزش نسل چهارم گفت: به نسل چهارم نیز نیاز داریم.

وی با بیان اینکه مدارس و دانشگاه ها به عنوان مکان های یادگیری باید از آموزش محوری به پژوهش محوری حرکت کنند، تصریح کرد: مدرسه نسل اول منجر به سواد اسمی می شود و مدرسه نسل دوم به سواد مفهومی می پردازد که پژوهش محور است. اما منجر به کارآفرینی نمی شود.

  4 سرکرده داعش در عراق کشته شدند

وزیر آموزش و پرورش، مدرسه نسل سوم را منجر به سواد عملکردی دانست و توضیح داد: در مدارس و مراکز آموزشی نسل چهارم بر سواد اجتماعی تاکید شده است.

نوری در ادامه سخنان خود فرهنگ اسلامی را دارای بهترین آموزه های تربیتی برای اعتلای جامعه دانست و گفت: مدارس نسل چهارم منجر به مسئولیت اجتماعی می شود.

وی خیرین مدرسه سازان را مصداق ایفای مسئولیت اجتماعی دانست و یادآور شد: آموزش هدف اصلی جامعه است و از این رو در فضای جدید نظام آموزشی کشور به این مقوله توجه شده و امیدواریم حرکت کنید. با کمک خیرین پیش می رود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب، معلمان را افسران سپاه ترقی می داند و خاطرنشان می کند: محور اجلاس امسال مجمع عمومی سازمان ملل «تحول آموزش و تحول در نظام آموزشی» است. “

وی با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای تأثیرگذاری بر آموزش و پرورش گفت: مبدأ سند 2030 جنبه زیست محیطی داشت اما سر را به سمت آموزش و پرورش معطوف کرد چرا که نظام استکبار باید اهداف خود را در آموزش و پرورش برای اداره جهانی محقق کند.

نوری با بیان اینکه متاسفانه رویکرد نظام آموزشی ما بیشتر فیزیکی و اقتصادی است، اظهار داشت: استکبار جهانی با این رویکرد از تشکیل خانواده و تربیت فرزند فاصله گرفته و به همین دلیل به جامعه ما نیز القا کرده اند که خانواده مانع ایجاد می کند.

وی با اشاره به تفاوت دیدگاه انسان گرایانه با دیدگاه الهی و انسانی در عرصه تعلیم و تربیت، افزود: امروز باید آینده نظام تعلیم و تربیت کشور را ترسیم کنیم و به نظام آموزش همگانی توجه ویژه داشته باشیم.

  مسخره: درگیری در زندان اوین از پیش طراحی شده و ساختگی بود. برخی از زندانیان سعی کردند اسلحه به دست بگیرند، اما موفق نشدند

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم شناسایی معلمان تصریح کرد: معلمان باید هدف، محتوا، روش و ارزشیابی را از اصول سند اساسی تحول آموزش و پرورش قرار دهند و برای آینده برنامه داشته باشند.

نوری معتقد است هر اقدامی در نظام آموزشی اثر تربیتی دارد و خاطرنشان می کند: آزمون ها باید مرحله ای از یادگیری باشد. بدون تعجب و پلیس زن و به همین دلیل است که نظام آموزشی باید به این سمت حرکت کند.

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت افزایش سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی دولت تصریح کرد: معلمان باید بر اساس سند تحول بنیادین و طرح رتبه بندی به سمت کسب صلاحیت های فردی، عمومی و حرفه ای بروند و کتاب های درسی را برگردانند. در برنامه های درسی احیای امور آموزشی

وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به نقش آموزش و پرورش در مدیریت اقتصادی افزود: آموزش و پرورش بعد از معدن بالاترین ارزش افزوده را دارد و میزان ارزش افزوده آموزش ابتدایی دو برابر بیشتر از این است. دوره دانشگاه.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت ها و کاستی های آموزش و پرورش تصریح کرد: معلمان در آموزش و پرورش کارکنان سپاه پیشرفت کشور هستند.

وی با بیان اینکه از هر دو مدرسه یک مدرسه توسط خیرین ساخته می شود، افزود: امسال یک هزار و 100 میلیارد تومان در اصفهان و 700 میلیارد تومان در هرمزگان برای ساخت مدرسه خیریه تعهد داریم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در کنار توجه به فضاهای تربیت بدنی باید به آموزش نیز توجه کنیم تا در آینده نسل خوبی داشته باشیم.

  تهدید حسین شریعتمداری: اگر مسئولان جلوی حجاب را نگیرند، مردم وارد میدان می شوند و اتفاق مضری می افتد.

نوری نظام آموزش همگانی را بستری برای حکمرانی جامعه برای رسیدن به قله های تعالی دانست و گفت: از سال های اخیر زیرنظام های اقتصاد محور شاهد نارسایی های آموزشی و تربیتی بوده و این در حالی است که معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری همیشه فرهنگ را به عنوان پایه در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای فرهنگ در چارچوب برنامه ریزی فرهنگی آموزش و پرورش محقق می شود، به نقش آموزش و پرورش در مدیریت اقتصادی اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش پس از معدن بیشترین ارزش افزوده و میزان ارزش افزوده آموزش پایه را دارد. دوم است .معادل دوره دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه 85 درصد هنرجویان هنرستان وارد بازار کار می شوند، گفت: نرخ بازگشت سرمایه در آموزش و پرورش کمتر از 10 نیست در حالی که این نرخ برای صنایع کمتر است.

نوری عدم توجه به نظام آموزشی را در حوادث اخیر مشهود دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بر مقوله آموزش و پرورش تاکید فراوان دارند و لذا رسیدگی به این موضوع در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید