نام کاندیدای پیروز انتخابات ریاست جمهوری 1403 چه زمانی اعلام می شود؟

روز جدید :

نام کاندیدای پیروز انتخابات ریاست جمهوری 1403 چه زمانی اعلام می شود؟

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور صبح امروز پنجشنبه در گفت و گوی تلویزیونی گفت: بر اساس ماده 19 قانون انتخابات، دو مدرک هویتی برای شناسایی همکارانم در پای صندوق های رای، کارت ملی یا کارت ملی، مبنای شناسایی قرار می گیرد. شناسنامه

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: مردم در روز رای گیری یکی از این دو مدرک را به همراه داشته باشند، البته اگر شناسنامه قدیمی به همراه دارند، کد ملی را به خاطر بسپارند. افرادی که در مرحله اول انتخابات در داخل یا خارج از کشور شرکت نکرده اند، منعی برای شرکت در مرحله دوم انتخابات ندارند.

اسلامی افزود: متولدین جمعه 15 خرداد 85 به بعد می توانند روز جمعه در انتخابات شرکت کنند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور مجموع حق رأی را یک درصد بیشتر از مجموع واجدین شرایط اعلام کرد و افزود: شعب اخذ رأی مرحله دوم همان شعبه هایی هستند که مسئولیت مرحله اول را برعهده داشتند، مگر اینکه مسئولان امر رای دهند. در شهرها یا مناطق روستایی نیاز به شعبه جدیدی دارند که تعداد محدودی از مسئولان شعب می توانند درخواست خود را به فرماندار شهرستان خود ارائه دهند.

وی با اشاره به حضور مردم در مرحله دوم انتخابات گفت: شاهد شور و نشاط زایدالافسفی در کشور هستیم. در این مدت نمایندگان کاندیداها می توانند هم در شعب اخذ رای و هم در ستادهای پیش از انتخابات کشور حضور یافته و در روند برگزاری انتخابات شرکت کنند. در روند شمارش آرا بلافاصله پس از اعلام ختم رای گیری، شعب با حضور مسئولین صندوق ها و نمایندگان کاندیداها، شمارش را انجام می دهند. پس از پایان شمارش آرا، گزارش وجوه در صورتجلسه قید می شود و با جمع بندی آرای شمارش شده در مناطق و فرمانداری ها، گزارش جلسات شمارش شده به ستاد انتخابات کشور ارسال می شود. ستاد انتخابات کشور آرای نامزدها را به صورت مرحله ای اعلام می کند.

اسلامی افزود: در مرحله اول انتخابات ساعت 11 اعلام نهایی نتایج را داشتیم، در مرحله دوم نیز انشاالله همین روند را خواهیم داشت.