نباید سرانه آموزش و فرهنگ سازی در پروژه های مسکن را کاهش دهیم/ افراد مشمول قانون حمایت از خانواده در استان صاحبخانه شدند


ساعت: 14:32
تاریخ انتشار: 1401/03/07
کد خبر: 1842100

مخلص الائمه گفت: در بند استانی قانون حمایت از خانواده و جوانان، استان ها موظف به حمایت از این قانون هستند، لذا پیشنهاد می شود مشمولان این قانون و همچنین ایثارگران بدون قرعه کشی و در بر اساس اولویت بندی، جایگزینی پروژه های لغو شده کوثر و شهید سلیمانی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از دیار آفتاب; فرزاد محصول الائمه استاندار مرکزی امروز در جلسه شورای مسکن استان مرکزی گفت: در بند استانی قانون حمایت از خانواده و حمایت از جوانان، استان ها موظف به حمایت از این قانون هستند. اولویت جایگزینی افرادی است که پروژه کوثر و کوی شهید سلیمانی را لغو کردند.

اهل الامام گفت: نباید فضاهای آموزشی، فرهنگی، سبز و… را کاهش دهیم. سرانه به دلیل محدودیت های مالی و مسکن و این یک ضرورت مهم است زیرا نسل های آینده ما را نخواهند بخشید.»

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر در خوابگاه کوثر مدرسه وجود ندارد و پیمودن مسیر طولانی تا آموزش و پرورش برای دانش آموزان مناسب نیست، بنابراین آموزش و پرورش در این زمینه لازم است هر چه سریعتر پیگیری شود.

استاندار مرکزی گفت: احداث مدرسه در محدوده کوی کوثر ضروری است و باید تعامل لازم با بنیاد مسکن در این زمینه صورت گیرد و تسریع شود.

وی افزود: برای ساخت پروژه 8100 عدد. سازمان نهضت ملی مسکن به منظور کاهش هزینه های ساخت و ساز به نفع مردم و متقاضیان و ارتقای کیفیت ساخت و ساز، جلسات کارشناسی در زمینه طراحی، نظارت و آزمایش بتن تشکیل و سهمیه آن افزایش یافت و راهکارهای متعددی پیشنهاد می شود.

اهل الائمه گفت: در خصوص واحد 8100 باید واحد آموزشی متناسب با واقعیت سهمیه ایجاد شود اما اینکه مردم برای ساخت و ساز پرداخت کنند جزء برنامه نیست و دولت باید هزینه ساخت را بدهد. واحدهای آموزشی.پیمانکار و اعانه مشغول هستند که برای این مجموعه کافی نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید