نتایج نوبت اول کنکور 1402 اعلام شد

عبدالرسول پور عباس اعلام کرد: نتایج علمی آزمون سراسری نوبت اول 1402 در قالب کارنامه حاوی نتایج خام هم اکنون در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می توانند با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز کارنامه خود را مشاهده کنند.

وی افزود: در مجموع 978 هزار و 460 داوطلب در این آزمون ثبت نام کرده اند که در روزهای 9 و 30 دی ماه امسال با هم به رقابت پرداختند و بر اساس آمار 60 درصد داوطلبان زن و 40 درصد مرد هستند.

رئیس سازمان سنجش درباره بیشترین تعداد داوطلبان شرکت کننده در گروه های آزمایشی گفت: گروه علوم تجربی با 450 هزار و 577 داوطلب بیشترین تعداد شرکت کننده را داشته و پس از آن گروه علوم انسانی با 309 هزار داوطلب و 120 هزار و 950 داوطلب در رشته های ریاضی و تکنیک قرار دارند. گروه علمی شرکت کردند، گروه هنر نیز 39 هزار داوطلب و گروه زبان 59 هزار شرکت کننده داشتند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: نتایج تحصیلی کلیه داوطلبانی که در این مرحله و یا در نوبت دوم آزمون شرکت می کنند به صورت گزارش نهایی شامل نتایج خام، نتیجه کل اول یا دوم می باشد. آزمون اختصاصی، نتیجه سوابق تحصیلی کل و نتیجه کل نتیجه نهایی بالاترین نتیجه کل آزمون اختصاصی دو نوبت و نتیجه کل سوابق تحصیلی و رتبه آنها در سهمیه و بدون اعمال سهمیه در مردادماه منتشر می شود. 1402 برای انتخاب فیلد.

پورعباس در پایان یادآور شد: ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری 1402 از 24 فروردین ماه آغاز و تا 31 فروردین 1402 ادامه دارد.

  غربی ها بدانند ایران دم شیر است/ غربی ها موتور محرکه اغتشاشات بودند

دیدگاهتان را بنویسید