نظارت بر رفتارهای انتخاباتی در فضای سایبر

رئیس پلیس فتا هرمزگان اعلام کرد:

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان گفت: فعالیت کاربران در فضای مجازی برای کاهش جرایم انتخاباتی و جلوگیری از انتشار هرگونه شایعه توسط کارشناسان این پلیس رصد می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان

احسان بهمنی رئیس پلیس فتای استان هرمزگان با اشاره به پایان مرحله دوم تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با توجه به تعداد اعضا و سهولت در انتشار مطالب و سطح گسترده ای از تبلیغات، یکی از بهترین گزینه های پیش روی نامزدهای ریاست جمهوری است و این روش تبلیغاتی هم هزینه کمتر و هم پوشش وسیع تری نسبت به روش های دیگر دارد.

وی در ادامه افزود: پلیس فتا طبق مأموریت ذاتی و محوله خود، عموماً فضای سایبری را رصد کرده و تمامی جرائم و موارد خلاف قوانین و موازین مقرر را محاسبه و به مراجع قضایی گزارش می دهد.

رئیس پلیس استان فتای استان ضمن دعوت از هموطنان برای حضور هر چه بیشتر و پرشور در انتخابات، تصریح کرد: هدف از تدوین و ابلاغ دستورالعمل فعالیت های تبلیغاتی در فضای مجازی، استفاده از ظرفیت و فرصت های فضای مجازی است. برای ایجاد شور انتخاباتی، افزایش مشارکت مردم در انتخابات، مقابله با تخریب و سوء ظن به نامزدها است.

وی با بیان اینکه یکی از آفت های فضای مجازی در ایام انتخابات، افزایش شایعات بی اساس علیه افراد و گروه های سیاسی است، به هموطنان توصیه کرد: ضمن حفظ هوشیاری، از عضویت در گروه های ناشناس و ارسال اطلاعات شخصی و حساب های مالی به افراد ناشناس از بازنشر کذب خودداری کنند. مطالب و شایعات در فضای مجازی

رئیس پلیس سایبری ایران در پایان یادآور شد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و می توانند با مراجعه حضوری و همچنین با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir در مرکز فوریت های سایبری، مشکلات سایبری خود را برطرف کنند. لینک ثبت گزارش های عمومی یا @Cyberpolice را در تمام شبکه های اجتماعی محلی با ما به اشتراک بگذارید.آیا این خبر مفید بود؟