نمایش مونا فرجاد و قطب الدین صادقی را به تماشا بشینید

گفتنی است سایر عوامل‌ نمایش اتاقی در هتل عبارتند از: رها جهان‌شاهی مجری طرح، سید محمد امین حسینی مدیر پروژه، مسعود رنجبر طراح صحنه، آذر نجیبی طراح لباس، حمید جلالی‌ طراح‌ نور، ندا محسنی طراح صدا، سینا افشار طراح گرافیک، حسین‌ خدارتی‌ عکاس، حامد مبردی‌ دستیار کارگردان.

 

استقبال بیش از ۱۶ هزار تماشاگر از نمایش‌های تماشاخانه‌ی ایران‌شهر

گزارش آماری تعداد تماشاگران نمایش‌هایی که در مهر و آبان ماه ۱۴۰۲ در سالن‌های تماشاخانه ایرانشهر به‌ صحنه رفتند اعلام شد.

آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌های تنهایی و تن‌هایی وطن‌هایی، عروسی خون، چه، محاکات قبر و هملت که مهر و آبان ماه سال جاری در سالن‌های استاد سمندریان و ناظرزاده‌ی کرمانی‌ به صحنه رفتند به تفکیک اجراها مشخص شد.

براساس این گزارش نمایش « تنهایی و تن‌هایی وطن‌هایی» به کارگردانی کیومرث مرادی که از روز نهم مهر ماه در سالن استاد سمندریان با ظرفیت ۲۴۵ تماشاگر و قیمت بلیت۱۷۰،۱۲۰ و۲۰۰ هزار تومان به‌روی صحنه رفت؛ با ۳۳ اجرا تا تاریخ دهم آبان و با میزبانی از ۹۴۰۷ تماشاگر، فروشی معادل ۱ میلیارد و ۵۹۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان داشته است.

گفتنی است به دلیل استقبال تماشاگران اجراهای نمایش “تنهایی و …”  تا تاریخ دوازدهم آذر ماه تمدید شده است.

همچنین‌ نمایش «عروسی خون» به کارگردانی قطب الدین صادقی که از روز چهارم مهر ماه در سالن استاد سمندریان با ظرفیت ۱۵۰ تماشاگر و قیمت بلیت ۱۵۰ هزار تومان به روی صحنه رفت؛ با ۳۱ اجرا تا تاریخ دهم آبان ماه با میزبانی از ۲۰۵۹ تماشاگر فروشی معادل ۲۲۶ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان داشته است. 

نمایش «چه» به کارگردانی مهران رنجبر که از روز نهم مهر ماه در سالن ناظرزاده‌ی کرمانی با ظرفیت ۲۱۲ تماشاگر و قیمت بلیت ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۵۰ هزار تومان به روی صحنه رفت؛ با ۲۳ اجرا تا تاریخ پنجم آبان ماه توانست با میزبانی از ۲۰۹۸ تماشاگر به فروش ۲۳۳ میلیون و ۵۸۱ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «محاکات قبر» به کارگردانی فرزاد امینی که از روز چهارم مهر ماه در سالن ناظرزاده‌ی کرمانی با ظرفیت ۲۱۲ تماشاگر و قیمت بلیت ۱۳۰ هزار تومان به روی صحنه رفت؛ با ۱۰ اجرا تا تاریخ چهاردهم مهر ماه توانست با میزبانی از ۳۵۴ تماشاگر به فروش ۳۷ میلیون و ۱۰ هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «هملت» دیگر نمایش اجرا شده‌ در سالن ناظرزاده‌ی کرمانی به کارگردانی الیکا عبدالرزاقی نیز که از روز بیست و یکم مهر ماه با قیمت بلیت ۱۵۰ هزار تومان به روی صحنه رفت؛ با ۱۷ اجرا تا تاریخ دهم آبان ماه توانست با میزبانی از ۲۵۸۷ تماشاگر به فروش ۳۴۲ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان دست پیدا کند.

اجرای سه نمایش جدید «یادگار»، «نفرین رزالین» و «زندگی من، یک من ساده» در این هفته
برنامه اجراهای مهر و آبان‌ماه تالارهای نمایشی مجموعه تئاترشهر با میزبانی از نه نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد. 

نمایش«پدر» نوشته فلوریان زلر و کارگردانی آروند دشت‌آرای، از ۱۷ مهرماه، ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۸۰ دقیقه، قیمت ۲۰۰ و ۱۰۰ هزار تومان در سالن اصلی به صحنه رفته است. رضا کیانیان،‌ مارین ون هولک، سعید چنگیزیان، سوگل خلیق، شیدا خلیق، بهزاد کریمی و پریسا شاه‌ولیان در این نمایش ایفای نقش می‌کنند. نمایش «پدر» تجربه‌ای دردناک اما انسانی از زوال عقل (آلزایمر) یک پدر و مشکلات ارتباطی او با دخترش پس از این بیماری است. 
همچنین از روز یکشنبه ۷ آبان‌ماه، نمایش «آواز عاشقانه دختر دیوانه» به کارگردانی آروند دشت آرای و مارین ون هولک و بازی الناز شاکردوست، نوید پورفرج، خسرو پسیانی و مارین ون هولک، ساعت ۲۰:۳۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزارتومان در سالن اصلی به صحنه رفت. نمایشنامه «آواز عاشقانه دختر دیوانه» توسط طلا معتضدی براساس رمان «ریش آبی» نوشته «آمیلی نوتوم» و ترجمه «ویدا سامعی» نوشته شده است. 
تالار چهارسو نیز از ۹ آبان‌ماه میزبان نمایش «این دنیا یه کنسرت ریکی مارتین به من بدهکاره» نوشته و به کارگردانی سهند خیرآبادی، بازی امیر مهدی ژوله و الیکا عبدالرزاق،‌ ساعت ۲۰، با مدت زمان ۶۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۸۰ هزار تومان شده است. این نمایش درباره مردی میان‌سال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطب در میان بگذارد. 
همچنین نمایش «یادگار» نوشته و به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا از ۱۶ آبان‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه در تالار چهارسو به صحنه می‌رود. نسیم ادبی به عنوان بازیگر در این نمایش حضور دارد و قیمت بلیت آن ۱۲۰ هزارتومان در نظر گرفته شده است. «یادگار» روایتگر عاشقی و دلدادگی، دلبستگی و فراق با نگاهی متفاوت است. 
تالار قشقایی نیز از روز جمعه ۲۱ مهرماه میزبان نمایش «تله و زیون» نوشته عبدالحی شماسی و کارگردانی الهه پورجمشید شد. این نمایش ساعت ۱۸ با مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان به صحنه می‌رود و درباره زن و شوهر فقیری است که بچه خود را به خاطر خرید یک تلویزیون می‌فروشند و پس از آن دچار چالش‌هایی می‌شوند. در نمایش «تله و زیون»، نادیا فرجی، محسن زرآبادی، محمود موسوی،‌ هدیه طاهری و علی خاتمی به ایفای نقش می‌پردازند.
نمایش «نفرین رزالین» براساس نمایشنامه «رومئو و ژولیت» شکسپیر و کارگردانی مسعود طیبی از ۱۶ آبان‌ماه،‌ ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۲۰ هزارتومان در تالار قشقایی به صحنه می‌رود و در آن کیوان بهرامی، روژین پناهی، محمدجواد شیخ و یگانه محمدی ایفای نقش می‌کنند. 
تالار سایه  از روز پنجشنبه ۲۰ مهرماه، میزبان نمایش «حقایقی درباره سگها و گربه‌ها» به نویسندگی محمد منعم وکارگردانی محمدهادی عطایی ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۱۰ هزار تومان شده است. در این نمایش، ویدا جوان، محمدهادی عطایی و مائده عبدلی به عنوان بازیگر حضور دارند. داستان این نمایش درباره زن و شوهری است که پس از سالها می‌خواهند بچه‌دار شوند…
از روز دوشنبه ۸ آبان‌ماه در تالار سایه نمایش عروسکی بزرگسال «مامان» نوشته و به کارگردانی الهام سلج محمودی، ساعت ۲۰:۳۰، مدت زمان ۳۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزارتومان به صحنه رفت و در آن مرجان نامورآزاد، رویا ناصری،‌ علی باروتی، صبا قدیمی و معصومه آرواز در این نمایش به عنوان بازی‌دنده عروسک حضور دارند. این نمایش درباره انتخاب در شرایطی است که انسان بین مسوولیت و انتخاب شخصی، قرار می‌گیرد. 
کارگاه نمایش نیز از روز ۱۴ آبان‌ماه ماه ساعت ۱۹ میزبان نمایش «زندگی من، یک من ساده!» نوشته شراره پورخراسانی و کارگردانی محمدعلی زمانی با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۸۰ هزار تومان می‌شود. در این نمایش، سمیه انصاری، ارغوان رهین، رضا برزن، پویا فلاح و رویا نوذری به ایفای نقش می‌پردازند. 
این نمایش درباره زنی است که عاشق تئاتر و نقاشی است و زمانی که به تئاتر پا می‌گذارد اتفاقاتی برای او رخ می‌دهد که زندگیش را عوض می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید