نماینده پرسپولیس از این باشگاه شکایت کرد

همزمان با امضای قرارداد، عامل پرسپولیس حدود 20 میلیارد تومان به این باشگاه پرداخت و سپس 33 میلیارد تومان نیز بابت سهم سازمان لیگ در تبلیغات محیطی به این سازمان پرداخت کرد که طبق اظهارات درویش، وی همچنین حدود 20 میلیارد تومان برای پرسپولیس به این قرارداد داده شده است. قرارداد پرسپولیس و دلالش ایرادات زیادی داشت که یکی از مهم ترین آنها نبود آستانه درآمد و تضمین پرداخت در قرارداد بود. در واقع دلال پرسپولیس هیچ رقمی برای پرداخت سالانه تضمین نکرده بود و اگر درآمدی هم داشت به پرسپولیس پرداخت می کرد. این با قول صدری در تضاد است. از سوی دیگر در قرارداد ذکر شده بود که تمام فضاهای درآمدزای پرسپولیس منحصراً در اختیار دلال است و اگر خود پرسپولیس با شرکت اسپانسر قرارداد ببندد باید سهم دلال را بپردازد. این خلأ بزرگ در قرارداد باعث ناراحتی مدیران بعدی باشگاه و قطع همکاری آنها شد.

در زمستان فصل قبل که پرسپولیس برای اسپانسرینگ با یک اپراتور قرارداد بست، دلال می خواست 15 درصد از سهم خود را دریافت کند اما درویش معتقد بود که قرارداد را خودش امضا کرده و نباید به دلال پرداخت شود.

پرسپولیسی ها در پایان فصل می خواستند همکاری خود را با ایجنت خود قطع کنند اما از آنجایی که بند فسخی در قرارداد وجود نداشت، فسخ به سختی انجام شد. در ابتدای فصل اما پرسپولیس طی نامه ای به ایجنت خود از پایان همکاری طرفین خبر داد اما در این نامه هیچ اشاره ای به فسخ قرارداد نشد. از این رو در اولین دیدار لیگ پرسپولیس مقابل ذوب آچان این تیم بدون اسپانسر پیراهن وارد زمین شد که ضررهای زیادی را برای پرسپولیس به همراه داشت.

  آیا ستاره جذاب استقلالی می شود؟ لژیونر ارزنده مجیدی در راه است

رضا درویش که نیم فصل قبل با یک اپراتور قرارداد اسپانسر بسته بود، برای ادامه همکاری با آن شرکت در فصل جدید، باید یا با دلال کار می کرد یا بعد از عقد قرارداد کارگزار با شرکت اسپانسر قرارداد امضا می کرد. متوقف شد. اما با وجود اینکه قرارداد پرسپولیس و اسپانسر آن به صورت رسمی امضا نشده بود، آگهی اسپانسر روی پیراهن پرسپولیس چاپ شد.

پرسپولیسی ها بعد از چند هفته با کمک معاون حقوقی خود قرارداد نمایندگی قبلی خود را فسخ کردند تا رسما با اسپانسر قرارداد ببندند. این موضوع حالا کارگزار قبلی باشگاه را وادار به پیگیری قانونی کرده است.

بررسی ها نشان داد که اگرچه قرارداد پرسپولیس و ایجنتش ایرادات زیادی داشت، اما چون مدیرعامل وقت پرسپولیس آن را امضا کرده بود، باید این قرارداد محقق می شد. شرکت کارگزاری به تعهدات ناشی از بندهای قرارداد عمل کرده است، بنابراین پرسپولیس راهی برای فسخ یک طرفه قرارداد در مقابل خود نمی بیند. اما پرسپولیس به صورت یک طرفه قرارداد را فسخ کرد و شرکت کارگزاری به دلیل عدم رعایت مفاد قرارداد از سوی پرسپولیس از این باشگاه شکایت کرد.

پرسپولیسی ها که این روزها درگیر بدهی های زیادی هستند و با پرونده رادوسوویچ نیز مواجه هستند، باید خود را برای پرونده قضایی جدید آماده کنند. شاید پرونده شکایت دلال از پرسپولیس ماه ها طول بکشد تا به سرانجام برسد اما قطعا پرسپولیس در نهایت با یک بحران بزرگ مواجه خواهد شد.

باید دید در روزهای آینده سرنوشت این پرونده به کجا خواهد رسید. حتی ممکن است به دلیل تغییرات ناگهانی و ناگهانی حاکمان مغرب زمین، مشکلات این پرونده گریبان حاکمان بعدی را هم بگیرد!

  «پسرا گریه نمی کنند» تولید شد.

دیدگاهتان را بنویسید