نهضت مسکن سازی دولت سیزدهم مانع افزایش سرسام آور قیمت مسکن شد

نماینده مجلس در گفت و گو با خبرگزاری موج:

یک نماینده مجلس گفت: آنچه در دولت سیزدهم باعث شد قیمت مسکن گران نشود، عملکرد موفق دولت در توسعه مسکن بود.در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج محمد صالح جوکار درباره وضعیت مسکن در کشور اظهار کرد: یکی از بحران های جدی در کشور ما بحث ساخت و ساز مسکن است که مشکل جدی در کشور برای مردم بوده است. دهه های گذشته و قانون اساسی به دولت واگذار شده است. در دولت قبل حدود 6 سال ساخت و ساز مسکن به طور کامل متوقف شد و هیچ اقدامی برای تامین مسکن انجام نشد و در این میان تقاضا برای مسکن و زمین سر به فلک کشید.

نماینده مردم یزد افزود: اما شهید رئیسی و دولت سیزدهم دغدغه ساخت مسکن را داشتند. در این راستا، نیاز به برنامه ریزی و سیاست گذاری در ابتدای کار، روند ساخت مسکن را کند کرد، اما به تدریج در سال سوم این امر رونق گرفت.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه های مسکن می تواند پاسخگوی بخش بزرگی از مطالبات باشد، ادامه داد: در این راستا مجلس قانون جهش تولید مسکن و فرآیندهای لازم برای تامین زمین و اعطای تسهیلات برای ساخت مسکن را تصویب کرد. قانون جهش علاوه بر این، صندوق ملی مسکن نیز به منظور سرمایه گذاری اعتبارات لازم در این صندوق و صرف ساخت و ساز مسکن ایجاد شد تا طی این چند سال در کشور، یک میلیون واحد مسکونی بدون وقفه ساخته شود. طی یک روند صعودی تند نسبت به قبل.

جوکار با بیان اینکه اقدامات شهید رئیسی برای مسکن در کشور انقلابی در عرصه است، گفت: پس از تصویب قانون ملی مسکن مراحل اجرایی آن آغاز شده و شاهد تامین زمین و آغاز ساخت مسکن در سطح کشور بوده ایم. کشور. زمین رایگان به تعداد بسیار خوب برای مردم جهت ساخت مسکن و بر اساس طرح توسعه افقی شهرها و به صورت جنبش ملی مسکن در دولت سیزدهم صادر شد. با توجه به نتایج مثبت این اقدام، حرکت مسکن باید در دولت بعدی ادامه یابد تا به اهداف تامین مسکن دست یابیم. به این ترتیب باید این معضل که عمدتاً برای جوانان ما در روند تشکیل خانواده و تربیت فرزندان مشکل ایجاد می کند ساماندهی شود و آنها را تشویق به ازدواج کرد.


آیا این خبر مفید بود؟
خدمات سئو برای وب سایت ها