نگاه ما به قیام و نهضت امام حسین (ع) نباید سطحی و سطحی باشد


ساعت: 19:38
تاریخ انتشار: 1401/05/15
کد خبر: 1888273

مبلغان اسلامی در کشورهای اروپا و آمریکای جنوبی:

این مبلغ اسلام در کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی گفت: هرگاه امت با امام همراهی می کردند، کارها انجام می شد، اما وقتی امت حرکت نمی کرد، کارها بی نتیجه می ماند. ما معتقدیم قیام و نهضت امام حسین (ع) سطحی و سطحی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از مفا رسا; سهیل اسد در نشست بین المللی قیام حسینی، تحقق تمدن نوین اسلامی، با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی قیام امام حسین (ع) اظهار داشت: بسیاری از پدیده ها. آنچه در سیره ائمه مشاهده می کنیم باید بر اساس نظر خود اهل بیت پالایش و تحلیل و بررسی شود.

وی با بیان اینکه تحلیل های زیادی در تاریخ درباره قیام امام حسین (ع) ثبت شده است، گفت: در یکی از مناجات امام حسین (ع) فرمودند، می دانید نهضت و قیامی که من شروع کردم در واقع به خاطر نبود. تسلط و مشکلات دنیوی

وی با بیان نظر اهل سنت در خصوص قیام امام حسین(ع) اظهار داشت: در واقع در جنگ بین دو گروه، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند این است که آنها به دنبال تسلط و قدرت هستند، یزید قدرت خود را می خواهد. تحمیل می کند و امام حسین (علیه السلام) از مرجعیت خود دفاع می کند و متأسفانه بسیاری از تحلیل ها در داستان قیام امام حسین (ع) به ویژه در میان اهل سنت بر همین تفکر بوده است.

  پایان فروش گوشت چرخ کرده ناسالم در رستوران ها / کشف گوشت گندیده در شرق شهر

این مبلغ اسلام در کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی تصریح کرد: قیام و نهضت امام حسین(ع) به دلیل مشکلات دنیوی نبود، بلکه در واقع اهداف قیام احیای سنت پیامبر(ص)، برپایی آن بود. اسلام واقعی، اصلاح امت، امر به معروف و نهی از منکری که فراموش شد.

وی به وظایف امت در قبال امام اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه امام نسبت به امت خود وظایفی دارند، امت نیز نسبت به امام خود وظایفی دارند، در واقع نظام امامت در مکتب شیعه، امام امت است و در واقع امامت در مکتب شیعه، امام امت است. و امامت در تشیع به معنای حرکت امت است.

اسعد تصریح کرد: متأسفانه برخی مشکلات و مسئولیت وقوع آن بر دوش امام است و می گویند اگر فضا و جامعه خوب بود امام هم خوب می شد اما اینطور نیست چرا که امامت و ولایت مشکل دو طرفه است، امام سازنده امت است و امت هدف امام. متوجه می شود

وی تصریح کرد: وقتی امت با امام همراهی می کند کار تمام می شود اما وقتی امت حرکت نمی کند کار بی نتیجه می ماند و وظیفه ما این است که در کنار امام باشیم تا ظالمان بر ما مسلط نشوند و به قیام امام حسین (ع) نگاه نکنیم. و حرکت.(الف) کم عمق و سطحی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید