نیروهای غیر بومی و غیرمتخصص، مشکل امروز آموزش و پرورش کشور


ساعت: 16:17
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۳/۲۳
کد خبر: 1855716

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آموزش و پرورش نیروی متخصص و متعهد کمبود داریم، گفت: باید نیروی متخصص در دانشگاه فرهنگیان جذب شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ ضیاءالله اعزازی ملکی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تهران نیوز با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه آموزش و پرورش در سال 1404 اظهار داشت: ایران در زمینه پژوهش پیشرفت خوبی داشته است و تا سال 1404 به آرمان ها به ویژه در حوزه آموزش و پرورش خواهد رسید. آموزش پزشکی ، صنایع دفاعی، مراکز تحقیقاتی، دانشگاه های علوم پزشکی.

وی افزود: در حوزه پژوهشی و آموزشی تا افق 1404 به بیش از 80 درصد اهداف خواهیم رسید و با ایجاد شرکت های دانش بنیان این تحولات شتاب بیشتری خواهد گرفت و قطعا به اهداف دولت خواهیم رسید. و مجلس».

نماینده مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از گفتگو با تهران نیوز با تشریح دستاوردهای آموزشی در دورانی که از افق 1404 می گذرد، گفت: برای رسیدن به اهداف در راستای افق 1404.

اعزازی ملکی تصریح کرد: در سرفصل های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه کلی علمی کشور، تاکید بر بومی سازی محتوای دروس دانشگاهی و مدرسه ای است، اما مشکل اصلی این است که دروس متاثر از غرب را تدریس می کنیم. برای دانش آموزان و معلمان در دانشگاه ها و مدارس نیز محلی نیستند.

وی تصریح کرد: دانشگاه ها باید به برنامه کلی علمی کشور عمل کنند و این مهم در سند تحول آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

  احیای مسگری در یزد

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مشکلی که در حوزه آموزش داریم این است که در این وزارتخانه کمبود نیرو داریم و باید نیروی متخصص در دانشگاه فرهنگیان تعیین شود.

اعزازی ملکی گفت: بنابراین آموزش توسط معلمان متعهد، متدین و متخصص انجام می شود و معلمان متعهد، متدین و متخصص در دانشگاه فرهنگیان تربیت می شوند، در حالی که دانشگاه فرهنگیان ضعیف شده و دانشگاه فرهنگیان نیازمند تقویت و تقویت در آموزش است. .

وی گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که دانشگاه فرهنگیان نیاز به تقویت دارد در حالی که اینگونه نیست و اکنون مشکلاتی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود و متخصصان، معلمان دینی و استانی تربیت و تربیت شوند تا آموزش و پرورش نیز رشد کند. “

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید