هرمزگان آینده صنعتی کشور است

رئیس سازمان صمت هرمزگان با تجلیل از صنعتگران و معدن کاران:

همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه استان با حضور مدیران هرمزگان برگزار شد و در این مراسم رئیس سازمان ایمنی هرمزگان به بیان دستاوردهای دو سال اخیر صنعت و معدن پرداخت و تشریح کرد. چشم انداز هرمزگان در این زمینه برای عموم مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان

خلیل قاسمی رئیس سازمان صلح هرمزگان در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدن کاران نمونه هرمزگانی وی بیان کرد: آغاز عملیات اجرایی تولید 20 میلیون تن فولاد با ایجاد و توسعه 6 کارخانه با پیشرفت 15 تا 70 درصدی در حال اجراست و این طرح با میانگین پیشرفت 32 درصدی در حال اجراست. .

رئیس سازمان صمت هرمزگان سایر اقدامات در این حوزه را اینگونه تشریح کرد: افزایش 67 درصدی ساخت و تعمیر کشتی در سال 1402 نسبت به مدت مشابه سال قبل، آغاز ساخت چهار واحد تولیدی شیشه. و کربنات با پیشرفت 10-60 درصد.

قاسمی در شهرک های صنعتی هرمزگان افزود: 7 ناحیه صنعتی جدید ایجاد و 2 ناحیه صنعتی موجود توسعه یافته و ظرفیت تولید یک میلیون تن کنسانتره آهن هماتیت کشف شده است.

همچنین دو واحد تولیدی، ایجاد 36 واحد معدنی جدید، اکتشاف 29 هزار کیلومتر حوزه اکتشافی، مناقصه 276 قطعه معدنی، ایجاد 199 واحد صنعتی جدید، استقرار زیرساخت ها در مناطق خلیج فارس و خلیج فارس به مبلغ 6200 میلیارد تومان با اعتبار 45 تا 100% پیشرفت.

وی به برجسته ترین اقدامات سازمان صمت در 33 ماه گذشته پرداخت و گفت: استفاده از ظرفیت قانونی ماده 24 قانون معادن برای اولین بار در دولت سیزدهم برای تسهیل گری تکرار شد.

رئیس سازمان سمت هرمزگان تصریح کرد: حل مشکلات واحدهای معدنی، سپس دو جلسه شورای حل اختلاف به طور مکرر با موضوع ماده 24 قانون معادن تشکیل شد که در این راستا مشکلات مناطق امیدوار کننده منطقه کوهشاه احمدی حاصل مطالعات اکتشافی سازمان ایمیدرو است.

قاسمی بیان کرد: موضوع بررسی های تکمیلی در منطقه 11 و در نهایت مسائل برندگان مناقصه مبنی بر جایگزینی واگذاری وظایف به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برطرف شد.

لازم به ذکر است در این مراسم حجت الاسلام عبادی زاده امام جمعه بندرعباس، اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، فرمانده نیروی انتظامی استان، رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان سیدامیرامیرزاده مدیرعامل شهر صنعتی هرمزگان و جمعی از مدیران استانی حضور داشتند.

در پایان این مراسم از صنعتگران و معدن کاران برتر استان و همچنین پیشکسوتان عرصه تولید و صنعت تجلیل شد.آیا این خبر مفید بود؟