هشدار آب و هوا/ باران های شدید موسمی در راه است

هشدار آب و هوا/ باران های شدید موسمی در راه است

سازمان هواشناسی نسبت به ادامه ناپایداری شدید فصلی (موسمی) در جنوب و جنوب شرق کشور هشدار داد و از طغیان رودخانه ها و طغیان جاده ها در این مناطق خبر داد.

پیش بینی کلی نقشه های سینوپتیک و پیش یابی سازمان هواشناسی نشان می دهد تا 5 روز آینده جوی آرام در اکثر مناطق کشور حاکم خواهد بود. در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برخی از مناطق استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان با بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گرد و خاک همراه است.

بارش ها امروز در جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق و شمال هرمزگان شدید و طغیان رودخانه ها و معابر در این مناطق پیش بینی می شود.

روز چهارشنبه افزایش ابر همرفتی، بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات شمالی و شرقی هرمزگان، ارتفاعات شمالی استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به ویژه در بعدازظهر رخ می دهد.

شنبه هفته آینده در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و ارتفاعات غرب مازندران بارش های پراکنده پیش بینی می شود.

از اواخر وقت امروز تا شنبه آینده دریای عمان و دریای خزر فردا مواج و مواج است.

توضیحات سیستم: افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: اواخر روز سه شنبه 04/06/1402

مهلت: عصر چهارشنبه 04/07/1402

نوع خطر: افزایش باد شمال غربی با حداکثر سرعت 12 متر بر ثانیه و افزایش ارتفاع موج 1.5 متری به ویژه در سواحل و سواحل استان گلستان.

حوزه بهره برداری: نیمه شرقی دریای خزر، مناطق ساحلی و فراساحلی استان های مازندران و گلستان.

  محمود احمدی نژاد رد شد آیا انتقال رئیس مجلس با تشخیص از آملی لاریجانی به علی لاریجانی است؟

اثر خطر: احتمال غرق شدن شناگران، آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری و قفس های پرورش ماهی، آسیب به قایق ها و کشتی های کوچک و اختلال در ترافیک دریایی، کشتی های ماهیگیری و تفریحی.

توصیه: شنا و فعالیت های دریایی ممنوع است، اقدامات لازم در ترددهای دریایی به ویژه تردد با کشتی های سبک و قایق های ماهیگیری و تفریحی، اقدامات لازم برای تردد ایمن کشتی های سبک و تفریحی و فعالیت های دریایی در دریا انجام شود.

توضیحات سیستم: ناپایداری های فصلی قوی (باران موسمی) و رشد ابرهای همرفتی

مهلت : سه شنبه 04/06/1402

نوع خطر: بارش شدید باران، رعد و برق، در برخی نقاط تگرگ، وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و غبار.

منطقه عملیاتی: نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شرق هرمزگان.

اثر خطر: طغیان فصلی رودخانه، طغیان معابر عمومی، آب جاری، رعد و برق، آسیب به سازه های موقت مانند بنرها، داربست ها و بیلبوردها و اختلال در پرواز.

توصیه: از هرگونه تردد خودداری کنید، در حاشیه رودخانه ها توقف کنید و چادر بزنید، در سفر بین شهرها احتیاط کنید، از فعالیت های کوهنوردی خودداری کنید، از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و ارتفاعات خودداری کنید، از استحکام سازه های موقت اطمینان حاصل کنید و در صورت وقوع تگرگ رعایت شود. ، اقدامات لازم را برای جلوگیری از آسیب های احتمالی انجام دهد.

توضیحات سیستم: افزایش گرادیان فشار

مهلت: پنجشنبه 04/08/1402

نوع خطر: وزش باد نسبتاً قوی تا شدید در مناطق مستعد بلند کردن گرد و غبار و حباب

  اسرائیل مسئول عواقب تجاوز به غزه است

حوزه اثر:

سه شنبه 04/06/1402: شمال سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام.

چهارشنبه 04/07/1402: شمال سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام.

پنجشنبه 04/08/1402: شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، شرق و جنوب سمنان، شمال شرق اصفهان.

اثر خطر: در مناطق مستعد گرد و غبار، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال آسیب به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنرها، بیلبوردها، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و احتمال شکستگی. نهال ها و درختان کهنسال

توصیه: پرهیز از حرکت غیرضروری بیماران تنفسی، افراد مسن و کودکان، افزایش احتیاط در هنگام رانندگی در جاده ها، اطمینان از استحکام امکانات موقت، افزایش احتیاط در حین فعالیت های ساختمانی، افزایش احتیاط در هنگام عبور و مرور و عدم اجازه پارک خودروها در حاشیه نیمه ساختمان های تمام شده و درختان کهنسال و انجام عملیات کشاورزی شامل سمپاشی و محلول پاشی در ساعات خلوت.

دیدگاهتان را بنویسید