همیشه طرفدار مظلوم هستم حتی اگر کتک بخورم/کمیته نظارت مردمی بر دولت تشکیل می‌دهم

به گزارش خبرگزاری موج


، مسعود بزیکیان وی در روز چهارشنبه 22 تیر 1403 در برنامه “با مردم” فیلمی از خود در ماشین در حال حرکت منتشر کرد و گفت: امروز چهارشنبه است و ساعت تقریباً 8:15 صبح است و من برای عازم فرودگاه هستم. آخرین دیدار با ساکنان آذربایجان غربی، ارومیه و کرمانشاه رم.

وی با اشاره به نطق پایانی خود در مرحله دوم فرصت تبلیغاتی گفت: آنها آرا را مورد تایید خودشان و روندشان می دانستند. شاید عده ای به خاطر این متن نیامده اند رأی بدهند تا به آنها مشروعیت بدهند، اما اکنون مشکل این است که ما و یک اقلیت در اتاق خودمان تصمیم می گیریم و از این طریق سرنوشت همه ما را رقم می زنیم.

وی افزود: کسانی که در مرحله اول انتخابات شرکت نکردند با شرکت در مرحله دوم انتخابات نشان می دهند که اینطور نیست و با رای دادن می گویند مخالف ابن اقلیت هستند و این یک کارزار است. که می توانند شروع کنند و به کسانی که مشروع تلقی می شوند نه بگویند.

مدژیکیان گفت: از کودکی هرگز طرف قدرت نبودم و در کنار مستضعفان بودم. حالا من فطرتا دنبال قدرت نیستم، دنبال مردم و مظلوم هستم و این طبیعی است نه دست من.

دستش را بلند کرد و گفت: به مردم قول می دهم که هرگز به آنها دروغ نخواهم گفت و در گفتارم صادق و مسئولیت پذیر خواهم بود و تعهدات آنها ما را به این باور می رساند که اگر روزی حرف هایمان را فراموش کنیم. به ما یادآوری خواهد کرد و ما مسئول خواهیم بود.

در این فیلم سوالاتی نوشته شده بود که پزشکان در پاسخ به این سوال که اگر به جایی برسید که نتوانید خواسته های مردم را پیش ببرید چه خواهید کرد؟ وی گفت: اگر کاری کنیم و به قول و قول مردم عمل نکنیم با ادامه کار سیاسی خداحافظی می کنیم و ادامه نمی دهیم. ما عمر خود را هدر نمی دهیم و نمی توانیم به مردم عزیزمان خدمت کنیم و تبعیض و بی انصافی و بی عدالتی در جامعه داشته باشیم و نتوانیم کاری انجام دهیم و جلو برویم. بنابراین اگر کاری از دست ما برنمی آید از مردم می خواهیم که رای خود را پس بگیرند و ادامه نمی دهیم.

وی در عین حال گفت: به امید خدا و یاری مردم امکان ناتوانی در انجام کاری غیرممکن است زیرا قدرت دولت مبتنی بر حضور مردم و پاسخگویی است. دولت به درخواست ها و خواسته های مردم پاسخ دهد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری وی درباره نحوه عمل به وعده های خود گفت: از مردم می خواهم به کمیته مردمی لامند بپیوندند. این کمیسیون بر عملکرد دولت نظارت خواهد کرد. مردم می توانند با انتخاب افراد مورد اعتماد خود که می توانند پل ارتباطی بین مردم و دولت و پیگیری وعده های داده شده باشند، بر دولت و دولت نظارت داشته باشند و این ارتباط دو سویه، رابطه دولت و مردم را شکل می دهد.

مدزیکیان بیان کرد: بدون حضور مردم در دولت شرایط به گونه ای می شود که دولت به سمتی که می خواهد نمی رود; مردم می توانند از انحراف دولت جلوگیری کنند و دولت را پاسخگو بدانند. قول می دهم اگر به قدرت برسم هر چند ماه یک بار به نمایندگانی که مردم در طبقات و اقشار مختلف انتخاب کرده اند گزارش بدهیم. این به ما کمک می کند تا به خواسته ها و انتظارات شما عمل کنیم تا در نهایت همه ساکنان جامعه بتوانند انتظارات خود را به گوش صاحبان قدرت برسانند.

مسعود بزیکیان وی در خصوص کمیته کمند نیز گفت: این کمیته نباید جزو کسانی باشد که به ما رای داده اند، همه مردم می توانند در کمیته باشند و نمایندگان خود را انتخاب کنند و مطالبه گر باشند. ما از جناح های مختلف و کسانی که رای نیاوردند انتظار حضور و انتظار بیشتری داریم

وی در پاسخ به پیامی در توییتر گفت: محاکمه ای که در سال 1401 صورت گرفت، طرح نامناسبی بود که دولت ایجاد کرد. در این هنگام گفتم که اگر آنها به حرف من گوش می دادند، حتی از بینی کسی خون هم جاری نمی شد. کافی بود به صورت شفاف تحقیق کنیم و بگذاریم گروه دیگری در مورد مرگ عزیزمان تحقیق کند و افرادی در این گروه بودند که از طرف شاکیان و کسانی که شک کردند. اگر حقیقت روشن و آشکار بود، این همه انسان بی گناه از هر دو طرف جان خود را از دست نمی دادند. سهل انگاری عامل این فاجعه است که نباید اتفاق می افتاد.

وی افزود: یک گروه حقیقت یاب و ارزیابی به نتیجه می رسید، اقدام می کرد و این اتفاقات نمی افتاد، اما نشد.

پزشک معالج تاکید کرد: قرار نیست به مردم بگوییم آنطور که می خواهیم زندگی کنید. هیچ وقت فرزندانم را مجبور به تحصیل و ادامه رشته خود نکرده ام. من آنها را مجبور نکرده ام که زندگی، شغل و کار خود را انتخاب کنند، اما با منطق خود کنار آمده ایم.

این پزشک تاکید کرد: رای ندادن به معنای رای دادن به اقلیتی است که هستند و این تصور را دارند که همه مردم مال آنها هستند. باید مردم باشند و نشان دهند که می توانند سرنوشت کشور را رقم بزنند.

بخش هایی از سخنان پایانی پزشکان در مناظره دوم در مرحله دوم تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در ادامه پخش شد.


آیا این خبر مفید بود؟