واردات دام از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان 210 درصد افزایش یافت.


ساعت: 12:20
تاریخ انتشار: 1301/06/24
کد خبر: 1897584

مبین علی میر گفت: واردات دام زنده از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 210 درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ مبین علی میر مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در حوزه صادرات و واردات در بازارچه های مرزی آبی و زمینی این استان آمادگی کافی برای ایفای نقش وجود دارد. در زمینه واردات و تامین گوشت مورد نیاز کشور در سال 1401 وجود دارد

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 9 هزار راس دام از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان وارد کشور شده است.

مدیر بازارچه های مرزی استان گفت: واردات دام زنده از طریق بازارچه های مرزی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 210 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: این افزایش علاوه بر تامین گوشت استان و کشور خلأهای اشتغال منطقه را پر کرده و حرکتی در راستای تحقق شعار سال خواهد بود.

مبین علی میر خطاب به مسئولان کشور گفت: به جای واردات گوشت از برزیل، برای نیاز کشور از سیستان و بلوچستان گوشت خریداری کنند، بنابراین این اقدام علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه ساز کاهش نیز خواهد بود. قیمت گوشت در کشور

انتهای پیام/

  سروش محلاتی: سیاست گذار حق ندارد هزینه هایش را به مردم تحمیل کند/پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در احدی شما را مجبور به ماندن در شعب ابی طالب نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید