واریز 2 میلیون یارانه برای همه مردم در خرداد

واریز 2 میلیون یارانه برای همه مردم در خرداد

در اطلاعیه سازمان ارجاع کمک هزینه ها آمده است که کمک های بلاعوض از ساعت 24 روز شنبه 30 خردادماه واریز و قابل برداشت می باشد. اما این سوال باقی است که آیا از این ماه افزایش 20 درصدی یارانه ها اجرایی می شود و یارانه خانوارهای دهک اول تا سوم به دو میلیون تومان می رسد؟

لازم به ذکر است معاونت رفاهی و اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی اعلام کرد که پس از واریز یارانه به حساب سرپرستان خانوار، امکان شارژ اعتبار وجود دارد. برای خرید کاتالوگ الکترونیکی و دریافت یارانه می توانند از اعتبار ماه بعد خرید کنند. البته اظهارات بعدی مسئولان امر نشان داد که فعلا امکان تنظیم سند وجود ندارد و دولت منتظر اعتبار لازم برای آن است.

همین هفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد از بازنگری در یارانه نقدی و افزایش میزان آن به 20 درصد خبر دادند. البته همانطور که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد، این افزایش 20 درصدی تنها شامل دهک های اول تا سوم می شود که تحت پوشش کمیته امداد و رفاه اجتماعی هستند و حداقل 70 درصد از مبلغ یارانه را به عنوان خریداری می کنند. کالاها

بر این اساس میزان یارانه نقدی سه دهه اول به ازای هر نفر 480 هزار تومان و یارانه خانواده چهار نفره حدود یک میلیون و 900 هزار تومان است.

در همین راستا داود منظور، رئیس سازمان برنامه در توییتی از آغاز عرضه کامل فهرست کالاهای الکترونیکی طی روزهای آینده برای سه دهک برتر درآمدی خبر داد و گفت: در صورت افزایش 20 درصدی مبلغ یارانه. شما از لیست کالا برای خرید 9 قلم کالای اساسی موجود در طرح استفاده می کنید. فاکتور الکترونیکی انجام خواهد شد.

اما سوال اینجاست که آیا افزایش 20 درصدی یارانه نقدی از خرداد اجرایی می شود؟ هادی کاشف پیمانکار پروژه الکترونیک کالابرگ گفت: هنوز افزایش 20 درصدی وام کالابرگ سه دهک کم درآمد به ما ابلاغ نشده است و تاکنون رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است. این خبر از طریق فضای مجازی».

پیش از این سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرده بود که زمان افزایش 20 درصدی یارانه ها برای سه دهه اول مشخص نیست و دولت هنوز چیزی در این زمینه اعلام نکرده است. با این مقدمه بعید است که میزان یارانه معیشتی در این ماه افزایش یابد و خانوارها همان مبلغ 300 و 400 هزار تومانی دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید