واشنگتن: برجام در دستور کار ما نیست، ایرانی ها با حسن نیت مذاکره نکردند

واشنگتن: برجام در دستور کار ما نیست، ایرانی ها با حسن نیت مذاکره نکردند

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، روز چهارشنبه ۱۹ خرداد بار دیگر تاکید کرد که «برجام» در دستور کار آمریکا نیست و خارج از اولویت‌های آمریکا است.

جان کربی تصریح کرد: مقامات جمهوری اسلامی و نمایندگان آنها هرگز با حسن نیت مذاکره نکرده اند و تمایلی برای حرکت در این مسیر نشان نداده اند، بنابراین چیزی تغییر نکرده است، اما ما می خواهیم مطمئن شویم که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند. .

این مقام ارشد آمریکایی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا همچنان بر این باور است که دیپلماسی بهترین گزینه برای حل مناقشات هسته ای با جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: اعتراضات مردمی در ماه های اخیر در ایران و همچنین حمایت های جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی برای حمله نظامی روسیه به اوکراین، برجام آمریکا را از اولویت خارج کرد.

حسین امیرعبدلاخیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، چند روز پیش در گفت و گو با روزنامه فرانسوی «فیگارو» درباره سرنوشت مذاکرات برجام گفت: پیام ها و تبادلات شفاهی بین ما و آمریکایی ها از طریق میانجیگران در برجام وجود دارد. منطقه و اروپایی‌ها و مسیر دیپلماسی و مذاکرات ادامه دارد، باز است.»

دیدگاهتان را بنویسید