واکنش معاون رئیس جمهور به خبر احتمال سرقت سوال رئیس جمهور در مجلس: این خبر بی اساس است/ طبق قانون حداقل یک چهارم نمایندگان مردم باید این درخواست را داشته باشند.

واکنش معاون رئیس جمهور به خبر احتمال سرقت سوال رئیس جمهور در مجلس: این خبر بی اساس است/ طبق قانون حداقل یک چهارم نمایندگان مردم باید این درخواست را داشته باشند.

محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور احتمال طرح سوال رئیس جمهور در مجلس را رد کرد. حسینی ادامه داد: این خبر در برخی روزنامه ها تیتر یک شده و بی اساس و تعجب برانگیز است. در این میان برخی سایت ها، کانال های خبری و خبرگزاری هایی که در جریان اغتشاشات فعال بودند و به نوعی به جنگ دامن زدند، اکنون به دنبال اغتشاشات جدید هستند تا اختلاف مجلس و دولت را دامن بزنند و به نظر برسند که اختلاف وجود دارد. تعامل سازنده است

محمد حسینی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با اشاره به تعامل دولت و مجلس گفت: در هفته گذشته استیضاح وزیر بهداشت را داشتیم و در ابتدا تعداد امضاها بود. قابل توجه بود، اما پس از بحث با نمایندگان مردم، تعداد کاهش یافت.» و در نهایت استیضاح رد شد، اما وزیر نیز توضیحاتی را به نمایندگان در کمیسیون داد.

وی افزود: سوالاتی از وزیر نفت و وزیر صلح نیز مطرح شد که سوال کننده راضی بود و این نشان می دهد که اگر وزرا پاسخ قانع کننده ای بدهند، نمایندگان نیز آن را می پذیرند.

حسینی ادامه داد: امروز خبری در برخی روزنامه ها تیتر یک روزنامه شد و بی اساس و تعجب برانگیز است. در این میان برخی سایت ها، کانال های خبری و خبرگزاری هایی که در جریان اغتشاشات فعال بودند و به نوعی به جنگ دامن زدند، اکنون به دنبال ناآرامی های جدید هستند. شکاف بین مجلس و دولت را تغذیه می کند و به نظر می رسد که شکاف وجود دارد در حالی که تعامل سازنده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: این خبر نیز این است که این سوال از رئیس جمهور در مجلس مطرح شد که طبق اصل ۸۸ قانون اساسی حداقل یک چهارم نمایندگان مردم باید این درخواست را داشته باشند. سال گذشته یک مورد داشتیم که لغو شد و مورد دیگری نداشتیم.

وی یادآور شد: واقعا جای تعجب است که یک خبرگزاری یا یک خبرگزاری بنویسد احتمالا یکی از نمایندگان درصدد جمع آوری امضا است – آن هم در ابتدای دهه فجر – و ما هیچ حسن نیتی در این رفتارها نمی بینیم. امیدواریم این رفتارها را اصلاح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید