واگذاری یا خرید و فروش امتیاز پروژه های نهضت ملی مسکن ممنوع و غیرقانونی است.


ساعت: 19:11
تاریخ انتشار: 1301/04/29
کد خبر: 1884483

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین:

علی فولیان گفت: واگذاری و واگذاری امتیاز ملی مسکن به دیگری در قالب وکالتنامه فاقد وجاهت قانونی بوده و باطل است و پیگرد قانونی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علی فولیان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین; وی در پاسخ به خرید و فروش غیرقانونی امتیازات طرح اقدام ملی مسکن در سطح استان به شهروندان گفت: هرگونه واگذاری یا خرید و فروش امتیاز پروژه های نهضت ملی مسکن ممنوع و غیرقانونی است و شهروندان باید از طریق مراجع قانونی بدانند. شرایط واگذاری و توجه به جنبه های حقوقی قراردادهای توزیع نقطه، از هرگونه خرید و فروش نقاط مشخص شده خودداری کنید.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین تصریح کرد: یکی از مشکلات امروز کشور تامین مسکن است که با اجرای طرح ملی مسکن بستر توسعه تولید در حوزه مسکن برای اقشار متوسط ​​و کم درآمد جامعه .

وی در ادامه افزود: بر اساس گزارش های دریافتی از مراجع عمومی و نظارتی، برخی از شهروندان «براساس تصویب نامه سامانه جامع حمایتی مسکن» و تعدادی از مشاوران املاک و سودجویان استان اقدام به خرید و فروش کرده اند. فروش غیرقانونی امتیازات طرح اقدام ملی مسکن به عنوان وکالت که به دلیل ناآگاهی برخی از خریداران امتیاز و همچنین عدم انجام فرآیند انتخاب و اعطای قرارداد مسکن منجر به تضییع و تضییع حقوق خریداران می شود. در نهایت پروژه ها در اثر این تخلفات وارد پرونده های حقوقی و قضایی شده و جرم خواهند بود.

فولیان همچنین تاکید کرد: ممکن است برخی از متقاضیان طرح ملی مسکن پس از ثبت نام فاقد شرایط قانونی باشند و به این ترتیب مدارک آنها اعم از کد رهگیری و غیره ارزشی نداشته باشد. بنابراین انجام این گونه معاملات منجر به از بین رفتن سرمایه خریداری شده و ایجاد مشکلات حقوقی فراوانی می شود.

این افسر اظهار داشت: واگذاری و واگذاری امتیاز مسکن ملی به غیر در قالب وکالتنامه فاقد وجاهت قانونی بوده و طبق مقررات قابل پیگرد قانونی است. ثبت اسناد و مشاوران املاکی که در این فعالیت شرکت می کنند طبق مقررات مورد رسیدگی مراجع قضایی خواهد بود.

معاون پیشگیری اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین در پایان برای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی و پیامدهای احتمالی ناشی از واگذاری یا فروش امتیاز پروژه های مذکور و حفظ حقوق شهروندی و وی در برخورد با تخلفات این حوزه ضمن تاکید بر همکاری و هماهنگی و اقدام فوری دستگاه های مسئول برای اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در این زمینه خاطرنشان کرد: شهروندان از هرگونه خرید و فروش امتیاز پروژه مذکور و غیره خودداری کنند. پروژه های مرتبط در حوزه ساخت و ساز مسکن تا پایان رسمی بحث سند واگذاری.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید