ورزش می‌تواند زمینه‌ساز اقتصادی پویا باشد

به گزارش خبرگزاری موج


، گفت جلیلی نامزد دوره چهاردهم انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز یکشنبه با حضور در زرهان شهدای کن ص ورزشکاران و مردم آن منطقه از تهران دیدن کردند.

شهرام هاروی سرمربی تیم ملی کاراته در دیدار با جلیلی در شهدای زورخانه کن گفت: شما در مواضع خود نشان دادید که پایه حمایت از ورزشکاران و توجه به ورزش را دارید به ورزشکاران انگیزه می دهد.

سعید جلیلی در حاشیه این نشست گفت: در بحث ورزش و مدیریت ورزش یکی از موضوعاتی که مردم انتظار دارند شایسته سالاری است. امروز نیروهای با ارزش و با تجربه در کشور ما حضور دارند و پارتی بازی ها نباید جای شایسته سالاری را بگیرد.

وی افزود: چند سال پیش جلسه ای با فدراسیون دانش آموزی داشتیم و اگر بخواهیم از طریق ورزش به اوج برسیم نیاز به برنامه ریزی دارد. یکی از موارد مهم در مدیریت ورزشی، نگاه بلند مدت است.

جلیلی تاکید کرد: باید این حرکت را شروع کنیم. باید استعدادها را پیدا کنیم و سازوکارهای تجربی را که تشخیص داده ایم در مسابقات قرار دهیم تا اگر عدالت ورزشی جای خود را پیدا کند مشکلات ورزش و مسکن حل می شود و امیدوارم شاهد موفقیت ورزشکاران باشیم.

جلیلی تصریح کرد: دیدگاه ها و رویکردهای کاندیداهای انتخابات به ورزش و موضوعات مرتبط فرصت چندانی برای بیان نشد. ورزش قهرمانی باید گرامی داشته شود. چون روی دیگر رشته های ورزشی تاثیر می گذارد. توجه ویژه به ورزش حرفه ای ضروری است.

کاندیدای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: باشگاه های قهرمان ما برای تربیت قهرمان باید حمایت و برنامه ریزی دولت را داشته باشند. مردم و بخش خصوصی نیز مایل به شرکت در ورزش قهرمانی هستند.

جلیلی گفت: متأسفانه در برنامه تلویزیونی به ورزش ارزش لازم داده نشد. اگر جامعه ای سالم و با نشاط می خواهیم بدون ورزش امکان پذیر نیست.

وی افزود: اگر جامعه ای به ورزش اهتمام داشته باشد از یک سو جامعه سالم می شود و از سوی دیگر بسیاری از آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنابراین اگر دولت برنامه ای برای توسعه ورزش دارد، خدمت نیست، وظیفه است و میزان سرمایه گذاری در ورزش، هزینه های دیگر مانند آسیب های اجتماعی، بیماری ها و ناهنجاری ها باید کاهش یابد.

جلیلی ادامه داد: اگر ورزش برای اقتصاد مناسب باشد، نشاط و پویایی اقتصادی را در عرصه ارزشمندی به ارمغان می آورد و نیازمند کار و برنامه ریزی است. یکی از بحث ها ورزش بومی و محلی است و مایه نشاط و رشد است و باید در حفظ، تشویق و ترویج آن تلاش کرد.

وی افزود: ورزش های مناسب برای گروه های مختلف در اینجا مهم است. باید به ورزش بانوان اشاره کنم و یکی از مهمترین وظایف دولت پرداختن به ورزش بانوان است و زمانی که خانواده و بانوان ارکان خانواده هستند باید به ورزش بانوان توجه ویژه ای شود تا در خانواده ها موثر باشد. .

جلیلی تاکید کرد: اگر در این زمینه به صورت جدی کار کنیم، دولت وقتی به ورزش بانوان توجه می کند، می تواند هزینه های زیادی را کاهش دهد. ما امکانات ورزشی زیادی در اختیار سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها داریم و این خوب است، اما این درست است، اما آنها ظرفیت زیادی دارند که در عرض یک ماه خالی می‌شوند و باید راهنمایی برای استفاده از اماکن ورزشی وجود داشته باشد. برنامه های ورزشی باید در اولویت قرار گیرد تا خانم ها و آقایان بهترین استفاده را از آن ها داشته باشند.


آیا این خبر مفید بود؟