ورود مجلس به مشکلات معیشتی و مطالبات قانونی بازنشستگان

ورود مجلس به مشکلات معیشتی و مطالبات قانونی بازنشستگان

علی بابایی کارنامی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: من به شدت از عملکرد سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که تقریبا حق و مطالبات کارگران بازنشسته را به سخره می گیرند، انتقاد می کنم.

وی افزود: هم از نظر قانون برنامه و تکلیف قانونی و هم از نظر مصوبات مجلس و شرایط اقتصادی فعلی باید پرتفوی معیشت کارگران و حقوق بازنشستگان پیگیری شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود مجلس یادآور شد: متاسفانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در این زمینه کمبود جدی دارند و به زودی مجلس با حضور وزیر کار با جدیت پیش می رود. به این موارد از نظر نظارتی وزارتخانه مسئول باشد

بابایی کارنامی گفت: باید به مطالبات مستمری بگیران و کارگران شاغل و بازنشسته پاسخ دهیم و این یکی از وظایف ماست.

وی با بیان اینکه برخورد سازمان بیمه گر مورد انتقاد جدی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این سازمان باید هر چه سریعتر تکلیف درمان مستقیم و غیرمستقیم را روشن کند، در غیر این صورت مجلس وارد عمل می شود و تکلیف تامین اجتماعی را روشن می کند.

بابایی کارنامی گفت: سازمان تامین اجتماعی با این ارائه توقعی ندارد مجلس به بحث تامین اجتماعی برسد چرا که مجلس حق خود را نسبت به سازمان ادا کرده و اکنون احقاق حق بر عهده سازمان تامین اجتماعی است. کارگران و مستمری بگیران

وی افزود: تامین اجتماعی و ساختار آن به جای اینکه حیاط خلوت شستا و صندوق های مختلف باشد باید یار بازنشستگان و شرکای اجتماعی مانند کارگر و کارفرما باشد این سازمان باید به سه جانبه گرایی کشور بازگردد.

  فیلم وحشتناک تیراندازی و کشتن شیر در باغ وحش مشهد!

رئیس کمیسیون کار مجلس گفت: وزیر کار در حوزه توجه به حقوق کارگران عملکرد خوبی نداشته است و انتقاد جدی به کار وزیر دارم. وزیر کار باید در مسیر منطق و در مسیر مذاکره با تشکل های کارگری و کارفرمایی برود تا بتوانیم برای بهره وری، معیشت و رفاه کارگران تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید