وزرای امور خارجه ایران و هند تلفنی گفت‌وگو کردند

وضعیت غزه در گفت‌وگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به‌گزارش خبرگزاری موج، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی خود با اس‌جی شانکار وزیر امور خارجه هند، درباره وضعیت منطقه و اقدامات جنایتکارانه نظامیان رژیم صهیونیستی در حمله به غیرنظامیان در مناطق اشغالی فلسطین رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود کشور هند همراه با دیگر کشورهای منطقه و جهان ابتکاراتی را در چارچوب برقراری آتش.بس و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه گسترده به مردم مظلوم فلسطین در غزه، جلوگیری از اقدامات ضدانسانی نیروهای اشغالگر در نسل‌کشی گسترده، ارتکاب جنایات جنگی و کوچ اجباری ساکنان این منطقه صورت دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی هشدار داد، ادامه حملات رژیم صهیونیستی باعث پیچیده‌تر شدن شرایط منطقه و گشایش جبهه‌های جدید از سوی نیروهای مقاومت شده و در نتیجه منجر به افزایش و گسترده شدن درگیری‌ها در منطقه خواهد شد.

امیرعبداللهیان همچنین همتای هندی خود را از آخرین وضعیت همکاری‌های مشترک در راه‌اندازی پروژه بندر چابهار مطلع کرده و بر رایزنی‌های بیشتر دو کشور در این رابطه و سایر موضوعات مورد علاقه طرفین تاکید کرد.

اس‌جی شانکار، وزیر امور خارجه هند نیز با غم‌انگیز توصیف کردن شرایط غزه، اظهار کرد:  این کشور به دقت شرایط منطقه را زیر نظر دارد و معتقد است گذشته از تمامی اختلاف سلایق، باید اقدامات و تلاش‌های مشترکی را برای بهبود شرایط انسانی در منطقه غزه صورت داد و هند آماده است تا در چارچوب ابتکاراتی که جمهوری اسلامی ایران ارائه می‌کند در روند توقف عملیات نظامی و جلوگیری از تشدید و گسترده شدن بحران نقش‌آفرینی کند.

وزیر خارجه هند برخی موضوعات دوجانبه را نیز مطرح کرد.


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید