وزیر اقتصاد: حقوق کارمندان در سال 1402 بین 15 تا 25 درصد افزایش می یابد

وزیر اقتصاد: حقوق کارمندان در سال 1402 بین 15 تا 25 درصد افزایش می یابد

هندوزی: وی در خصوص حقوق کارکنان اظهار داشت: آنچه در لایحه بودجه 1402 آمده افزایش میانگین حقوق است و آنچه پس از تصویب مجلس اجرایی می شود افزایش 15 تا 25 درصدی حقوق به منظور ایجاد است. تعادل بیشتر

سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری خود گفت: به دلیل کاستی های گذشته شتاب دهنده های لازم را نداشتیم و دولت با اقدامات قانونی و اجرایی سعی کرد شتاب دهنده ها را در بازار دارایی قرار دهد و در هیچ کشوری اجازه نمی دهند به راحتی این کار را انجام دهد. ایجاد تقاضای کاذب برای بازارهای مختلف از جمله ارز و مسکن.

وی ادامه داد: بانک مرکزی برای مقابله با سفته بازی درخواست اختیارات بیشتری کرده است.

هندوزی افزود: در جلسه روز گذشته مبارزه با پولشویی اکثر اعضا تاکید کردند که مرکز اطلاعات مالی کشور حداکثر هماهنگی را با بانک مرکزی داشته باشد.

وی در خصوص حقوق کارمندان نیز گفت: آنچه در لایحه بودجه 1402 وجود دارد ضریب میانگین افزایش دستمزد است و آنچه پس از تصویب مجلس اجرایی می شود افزایش 15 تا 25 درصدی دستمزد برای ایجاد تعادل بیشتر است.

وی گفت: در حال حاضر برنامه ای برای افزایش دستمزد در میانسالی نداریم.

خاندوزی افزود: برای جلوگیری از دامن زدن به افزایش حقوق و تبدیل آن به یک درام اجتماعی، سعی شده این افزایش ها متناسب با حداکثر میزان افزایش ممکن در بودجه 1402 برای جبران حقوق کارکنان باشد.

  دومین آتش سوزی بزرگ در مسکو در کمتر از 4 روز

دیدگاهتان را بنویسید