وزیر امور خارجه ایران و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با یکدیگر دیدار کردند

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با وزیر امور خارجه کشورمان در محل نمایندگی کشورمان در ژنو دیدار و گفت‌وگو کرد.


به گزارش

خبرگزاری موج،


گیر پترسون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در محل نمایندگی کشورمان در ژنو دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، آخرین تحولات سیاسی سوریه و راه‌های کمک به حل مشکلات این کشور مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان بر تداوم کمک جمهوری اسلامی ایران به مأموریت نماینده ویژه دبیرکل برای کمک به حل مشکلات سوریه تاکید کرد. همچنین بر لزوم حمایت از دولت سوریه در تداوم مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت وضعیت سوریه به‌دلیل دخالت‌های آمریکا پیچیده شده و ده‌ها گروه تروریستی تحت‌تأثیر این مداخلات، همچنان امنیت سوریه را تهدید می‌کنند. وی تحریم‌های اقتصادی تحمیل‌شده توسط آمریکا بر کشور سوریه را اقدامی علیه ملت سوریه توصیف کرد و خواستار تلاش‌های نماینده ویژه دبیرکل و نیز معاون کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل برای رفع تحریم‌های اقتصادی علیه سوریه شد.

گیر پترسون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل نیز در این دیدار به تشریح تلاش‌ها و برنامه‌های خود در کمک به حل بحران در سوریه پرداخت و دیدگاه‌های خود را درباره ادامه روند سیاسی این کشور و کمیته قانون اساسی تبیین کرد.

  خبر مهم در مورد کمک هزینه ارشدیت فرهنگیان

پترسون گفت تلاش خواهد کرد تنش‌ها در سوریه کاهش یابد. وی اظهار امیدواری کرد تحولات جاری در فلسطین بر اوضاع سوریه تأثیر منفی نگذارد.آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید