وزیر سابق آموزش و پرورش به تامین اجتماعی رفت

در مراسمی با حضور معاون رفاه و امور اقتصادی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، اعضای هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و جمعی از معاونان و مدیران ارشد از سوی این سازمان، یوسف نوری به عنوان عضو جدید هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی معرفی شد. در این مراسم علاوه بر تجلیل از سیدعلی موسویجام رئیس سابق هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی، فرهاد ثلاث به عنوان رئیس جدید هیات نظارت این سازمان معرفی شد.

علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: تامین اجتماعی بزرگترین نهاد اجتماعی در کشور و خاورمیانه و بازوی توانمند کشور و نظام است.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و مراقبت اجتماعی با تاکید بر اینکه در صورت وفادار و متعهد بودن مدیران به اهداف و برنامه ها، ساختارها موثر خواهند بود، گفت: در ساختار سازمان تامین اجتماعی که ساختاری است به خدمات رسانی به مردم و ارائه خدمات متنوع با عملیات مالی سنگین و پیچیده ای که برای بیش از نیمی از جامعه ارائه می کند، هیئت مدیره و هیئت نظارت جایگاه بسیار مهمی دارند.

وی افزود: برای تحول در سازمان تامین اجتماعی باید همدلی عمیقی بین هیات مدیره و هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی وجود داشته باشد. هيأت نظارت چشم چشم است كه بايد به عملكرد سازمان احترام كامل داشته باشد و اين منافاتي با همدلي هيأت نظارت و هيئت مديره با مديريت سازمان ندارد. برای تحقق این موضوع در حال برنامه ریزی و اصلاح در عملکرد هیئت های نظارت هستیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برنامه راهبردی این وزارتخانه در حال تدوین است. برنامه های 12 سال گذشته را بررسی کردیم و متوجه شدیم که بخش قابل توجهی از برنامه ها و آیین نامه های اجرایی در این سال ها تکرار شده است و بروکراسی سنگین اداری که وجود دارد مجموعه ها را تحت تاثیر قرار داده و اراده مردم را سلب کرده است. در بسیاری از موارد برنامه های بسیار خوبی تدوین شده است، اما پیگیری کافی برای اجرای این برنامه ها صورت نگرفته است. ما باید گذشته را با دقت مطالعه کنیم و از تجربیات گذشته بهترین استفاده را ببریم تا بهترین برنامه را برای تحول ایجاد کنیم.

عسگریان افزود: هیات مدیره و هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی اعضای خود را تشکیل داده اند و انتظار داریم این هیات ها موثر باشند. ترکیب مدیریت و هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی بسیار امیدوارکننده است و امیدواریم عملکرد موفق این مجموعه موجب تحول در خدمات سازمان شود.

  مردم ایلام در دفاع مقدس رشادت های فراوانی از خود به جای گذاشتند/جنگ نرم خانواده را هدف قرار می دهد

بر اساس این گزارش، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از زحمات و تلاش های سیدعلی موسویجام رئیس سابق هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی کرد و برای فرهاد ثلاث آرزوی موفقیت کرد. موسوی همچنین به سوابق ارزشمند یوسف نوری اشاره کرد و عضویت وی در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی را فرصتی نو برای خدمت به جامعه شریف تحت پوشش این سازمان دانست و انتصاب وی را تبریک گفت.

موسوی با بیان اینکه امسال روند بهبود فعالیت های سازمان تامین اجتماعی محسوس است گفت: پیش بینی ما این است که در آینده شاهد شرایط بهتری در خصوص ارائه خدمات تامین اجتماعی به اقشار مختلف جامعه باشیم. حوزه فعالیت سازمان در حوزه اقتصادی و ارائه خدمات سازمان در حوزه بیمه و پزشکی می تواند فرصت ارزشمندی را برای سازمان فراهم کند. مقام معظم رهبری می فرمایند: توقف در مسیر پیشرفت حرام است. خودگویی ممنوع است. سهل انگاری ممنوع؛ اشرافیت ممنوع است; لذت طلبی حرام است.» اگر در آن سال ها به این موارد توجه می شد، امروز شرایط کشور خیلی بهتر از الان بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در حوزه تامین اجتماعی سیاست های کلی را ابلاغ کردند که باید مبنای اساسی فعالیت همه ارکان سازمان باشد. گزینه های تامین اجتماعی داخلی بسیار مهم هستند. هنوز وارد اصلاحات ساختاری و پارامتریک نشده ایم اما با برنامه های تحولی که از سال گذشته شروع کردیم فرصت هایی را ایجاد کردیم و امسال شرایط سازمان نسبت به سال قبل بهتر شده است. جذب 1 میلیون و 700 هزار بیمه شده جدید تاثیر مالی مثبتی بر فعالیت سازمان دارد. تلاش برای کنترل هزینه ها و ماهانه حداقل 1000 میلیارد تومان از هزینه ها کنترل می شود و تسویه 106 هزار میلیارد تومان بدهی بانکی که سالانه 25 هزار میلیارد تومان هزینه مالی داشته است، از فعالیت های بسیار مهم و آثار این است. کار بر روی کار سازمان تعیین می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اصل واقع بینی را در بررسی مشکلات صندوق ها دانست و گفت: در حوزه صندوق های تامین اجتماعی مشکل داریم اما باید این مشکلات را به درستی بررسی و تبیین کنیم. ما معتقدیم در کوتاه مدت می توان مشکلات را مدیریت کرد و در بلندمدت می توان بر آنها فائق آمد.

  اینستاگرام وریا غفوری در دسترس نبود. پیامدهای داستان مهسا امینی؟

موسوی گفت: عدم تعادل منابع و مصارف و انباشت بدهی های عمومی از مهمترین مشکلات تامین اجتماعی است که نباید از آن غافل شد. از سوی دیگر شرایط اقتصادی کشور بر منابع و هزینه های تامین اجتماعی تاثیرگذار است و برخی از مشکلات ما ناشی از تاثیرات شرایط اقتصادی کشور است. یقیناً بهبود وضعیت اقتصادی که در شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید و کاهش تورم مورد تاکید قرار گرفته است، در سازمان تامین اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: تحولی که در تمامی خدمات عمومی وجود دارد فرصت بسیار مهمی برای سازمان تامین اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد. فرصت مهم دیگری که برای سازمان تامین اجتماعی وجود دارد، امکان ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی است که راهکارهایی برای رفع بسیاری از چالش ها و ناکارآمدی های نظام رفاهی و تامین اجتماعی ارائه کرده است.

موسوی بیان کرد: کارها و تلاش های ارزنده ای در سازمان تامین اجتماعی در حال انجام است اما برای عبور از چالش های کلان تامین اجتماعی نیازمند تصمیم گیری های مهم هستیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دوره فعلی را بهترین زمان برای ایجاد نقطه عطف در ساختار رفاهی و تامین اجتماعی کشور ارزیابی کرد و گفت: اکنون فرصت بسیار خوبی برای پیشبرد برنامه های راهبردی در حوزه اجتماعی وجود دارد. در دولتی که چشم‌انداز تحول‌آفرینی دارد، به این مهم دست یابیم و از فرصت استفاده کنیم تا سیاست‌های مشترک تأمین اجتماعی توسط مقام معظم رهبری به نحو مطلوب ابلاغ شود و چالش‌های این حوزه برطرف شود. در برنامه هفتم توسعه باید سیاست های مقام معظم رهبری را دنبال کنیم و حل چالش های تامین اجتماعی را دنبال کنیم.

موسوی ادامه داد: باید در مدیریت تامین اجتماعی یک سیستم ساختارمند و به هم پیوسته را دنبال کنیم و این نگاه را در همه ارکان سازمان با جدیت دنبال کنیم. در این مدت سعی کردیم به مشکلات روز سازمان پاسخ دهیم. درگیر زندگی روزمره نشوید. ماه گذشته 44 هزار میلیارد تومان حقوق به مستمری بگیران و مستمری بگیران پرداخت کردیم و تلاش ما بر این است که از اتخاذ هرگونه راهبردی جلوگیری کنیم و در آینده با ظرفیتی که این سازمان دارد سعی می کنیم از فرصت ها استفاده کنیم. تضمین آینده ای خوب برای نسل های آینده همراه با اقدام و انجام تعهدات جاری.

  استقبال بازدیدکنندگان از بخش مشاوره قرآن محور

حجت الله دامیاد رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیز با تقدیر از خدمات موسویجام برای رئیس جدید هیات نظارت و عضو جدید هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی آرزوی موفقیت کرد. اگر مبدأ خوب باشد و اثر برای مردم و نظام باشد، ماندگار می شود.

سیدعلی موسویجام، رئیس سابق هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی نیز از همکاری و همراهی اعضای هیات نظارت و همچنین مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی قدردانی و برای اعضای جدید آرزوی موفقیت کرد. هیات نظارت و هیات مدیره تامین اجتماعی. خوشبختانه رهبری جدید سازمان در دولت سیزدهم عملکرد بسیار خوب و همکاری ارزنده ای با هیات نظارت داشتند و تسویه بدهی 106 هزار میلیارد تومانی به سیستم بانکی که در این مدت اتفاق افتاد در این مدت بی سابقه بود. تاریخچه سازمان و در تاریخ نظام بانکی.

فرهاد ثلاث، رئیس جدید هیات نظارت سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با نمایندگان تشریح کردند، کارکنان در نظام اسلامی باید از ورود و خروج سالم و حفظ سلامت خود مطمئن شوند. روحیه انقلابی در نظام دینی، مسئولیت اگر به معنای فرصت خدمت به مردم باشد، نعمت است و باید سعی کنیم در خدمت به مردم و خدمت به نظام از یکدیگر پیشی بگیریم.

یوسف نوری عضو جدید هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: تامین اجتماعی یکی از نهادهایی است که در ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه نقش موثری ایفا می کند و در صورت فعالیت صحیح و جلب رضایت مردم می تواند مردم و دولت را دور هم جمع کند. رضایت مردم از خدمات سازمان بیمه گر آنها را به سمت سیستم تشویق می کند. اگر برای اجرای همه جانبه سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری برنامه ریزی شود، می توان به شکل گیری نظام تامین اجتماعی موثر و جامع که نیازهای آحاد جامعه را پوشش می دهد امیدوار بود.

دیدگاهتان را بنویسید