وزیر کشاورزی: ​​واریز یارانه های جبرانی به حساب مردم 2 ماه قبل از اصلاح یارانه ها

وزیر کشاورزی: ​​واریز یارانه های جبرانی به حساب مردم 2 ماه قبل از اصلاح یارانه ها

روز جدید وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ارز ترجیحی عادلانه توزیع نشد و اقتصاد ایران دچار بیماری مزمن است، گفت:
سید جواد ساداتی نژاد به شبکه خبر گفت: با توجه به الزام قانونی در بودجه 1401، دولت باید روند تخصیص ارز ترجیحی را اصلاح کند، کارشناسان و نخبگان اقتصادی اذعان داشتند که ارز ترجیحی باید عادلانه در اقتصاد ایران توزیع شود. اصلاح در این زمینه مردم و عدالت در جامعه.

ساداتی نژاد ادامه داد: ترویج یارانه ها و توزیع عادلانه آن حائز اهمیت است و در این راستا مردم باید اطمینان داشته باشند که دولت قبل از حذف یارانه کالاهای اساسی، قدرت خرید مردم را بازگرداند و غرامت لازم را به خانوارها پرداخت کند. انجام خواهد داد.

وی افزود: قبل از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، دو ماه قبل، واریز جبرانی و افزایش قدرت خرید مردم بر اساس دهک‌ها انجام و به حساب‌ها واریز می‌شود و سپس نرخ آن تعیین می‌شود. تغییر کرد؛ بنابراین مردم ما نباید نگران این موضوع باشند.

وزیر جهاد کشاورزی در تشریح مشکلات ارز ترجیحی گفت: این ارز هم به حوزه کشاورزی و هم به حوزه دام و طیور آسیب وارد کرده است و ارز ترجیحی نشان داده است که در دوره اجرا به اهداف خود نرسیده است. عادلانه توزیع نشد و اقشار مختلف مردم نتوانستند منصفانه از این ارز استفاده کنند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه ارز ترجیحی باعث ایجاد بیماری های مزمن در اقتصاد ایران شده است، گفت: ارز ترجیحی باعث از بین رفتن بهره وری در صنایع غذایی، دام و طیور کشور شده است. دام و طیور از وجود ارز ترجیحی رنج می برند و تقاضای صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع غذایی کشور حذف این ارز بود.

  ورزش در بارداری در ماه نهم بسیار مهم است / ارائه مهمترین توصیه های طب سنتی برای زایمان راحت

وی ادامه داد: ارز ترجیحی منجر به تقاضای رانت و فساد شده و موجب فساد گسترده در تامین مواد اولیه با بودجه خارجی شده است که باعث افزایش نرخ قاچاق به دلیل تفاوت قیمت ها و یارانه ها شده است. به مردم پرداخت می شود. «بعضی وقت ها سر سفره مردم کشورهای دیگر می رود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش قیمت های جهانی گفت: کمبود محصولات کشاورزی در دوران خشکسالی و چالش حمل و نقل غلات و محصولات کشاورزی به دلیل بحران اوکراین از دلایل این افزایش قیمت است. “

دیدگاهتان را بنویسید