وعده های بی پایان آقای وزیر، روزی نو

وعده های بی پایان آقای وزیر، روزی نو

با توجه به اخبار دوباره VAR و قول حمید سجادی در این مسیر بد نیست مهم ترین وعده های او برای فوتبال ایران را مرور کنیم. وعده هایی که تا به امروز محقق نشده است. وزیر ورزش تا امروز نه فوتبالیست ها را راضی کرده و نه اهالی ورزش دیگر از عملکرد او راضی هستند. او سه اخطار از پارلمان دریافت کرده و همچنان در پست وزارت خود باقی مانده است. آیا احتمال تحقق وعده کمک داور ویدیویی جدید او وجود دارد؟

خصوصی سازی؛ در دو ماه آینده چه اتفاقی افتاد؟

یکی از اولین وعده های سجادی در جلسه رای اعتماد شورای اسلامی، واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در «دو ماه» بود. دو سال از آن دو ماه گذشته و این دو باشگاه هنوز متعلق به دولت هستند. تنها اتفاقی که برای این دو تیم افتاد واگذاری بخشی از سهام هواداران از طریق بورس بود. تصمیمی که به نظر می رسد بیشتر با هدف درآمدزایی گرفته شده و نتیجه دیگری برای این دو تیم نداشته است. گاهی از گوشه و کنار شنیده می شود که این دو باشگاه مشتریان جدی از بخش خصوصی دارند اما عملا هیچکس این دو تیم را نمی خرد. زیرا شرایطی که وزارتخانه زیر نظر سجادی برای این فروش در نظر گرفته است اصلا منطقی به نظر نمی رسد. در واقع، دولت همچنان به شدت علاقه مند به حفظ مالکیت این دو باشگاه است و به نظر می رسد این موضوع بزرگترین مانع برای تحقق وعده خصوصی سازی باشد.

نظارت بر قرارداد!

سجادی در برنامه ارائه شده در مجلس درباره سازوکار نظارت بر قراردادها در تیم های دولتی صحبت کرد. اگر مبلغ قرارداد یک رقم از یک مقدار بیشتر شود، قطعا وزارت ورزش برای جلوگیری از مفاسد و شبهه موضوع را رصد می کند. اما در عمل هرگز این اتفاق نیفتاد. وقتی فلان باشگاه میلیاردها تومان از روی نیمکت به یک دروازه بان پرداخت، هیچ نظارتی از سوی وزارت ورزش صورت نگرفت. از آنجایی که بدهی به استراماچونی روز به روز بیشتر می شد، خبری از نظارت وزارت ورزش نبود. در مجموع وزارت ورزش در دوران سجادی نمی توانست نقش نظارتی در فدراسیون داشته باشد. این برای وزارت سجادی یک منفی بزرگ است.

  هیئت های مذهبی در خط مقدم کمک به حامیان سلامت در شب های رنسانس هستند

تعمیر اماکن ورزشی

سجادی از ابتدای وزارتش تاکید کرد که فضاهای مهم ورزشی ایران به سرعت بازسازی می شود اما این کار به صورت جدی انجام نشد و اکنون روند بازسازی ورزشگاه آزادی آغاز شده است. شرایط بد آزادی حتی باعث شد تا ملی پوشان روسیه در تهران به دلیل نشتی سقف ورزشگاه و کمبود امکانات ورزشگاه، ملی پوشان ایران را مسخره کنند. اگر آزادی در مقیاس بزرگتر بازسازی نشود، به زودی شانس میزبانی مسابقات بزرگ را از دست خواهد داد. اکنون نیز تایید نشده که این ورزشگاه میزبان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا باشد. برخی از سکوهای ورزشگاه این روزها در حال بازسازی هستند اما آزادی نیاز به تغییرات گسترده تری دارد.

خانم ها وارد ورزشگاه می شوند

وزیر ورزش بارها قول داده که با فراهم شدن شرایط، بانوان بدون مشکل به ورزشگاه بروند، اما آیا واقعاً تا امروز این اتفاق افتاده است؟ بانوان فقط در مسابقات ملی وارد ورزشگاه می شوند و ظرفیت ورود آنها بسیار محدود است. فصل گذشته البته در چند بازی لیگ این اتفاق افتاد اما باز هم این تلاش بسیار کوتاه بود. وزارت ورزش در فصل جدید باید شرایطی را برای حضور بانوان در ورزشگاه های مختلف فراهم کند. خیلی مهم است که این ماجرا به تهران محدود نشود و علاقه مندان به فوتبال بانوان ایران بتوانند در هر شهری مسابقات این تیم محبوب را تماشا کنند.

استقلال حذف نمی شود!

سجادی یکی از افرادی بود که اصرار داشت استقلال در آسیا بماند و در هر مصاحبه ای تاکید می کرد که این تیم هنوز آسیا را ترک نکرده است. حالا که برکناری آبی ها قطعی شده، واکنش ملموسی از وزیر را ندیده و نشنیده ایم. به هر حال از ابتدا مشخص بود که استقلال از آسیا کنار می رود. وزارت ورزش یکی از مقصران اصلی این حادثه محسوب می شد. سجادی علاوه بر انتخاب مدیران ناکارآمد برای باشگاه، شرایط قرضی استقلال را در شرایطی که این باشگاه شانسی برای بازگشت به لیگ قهرمانان آسیا نداشت، تضمین کرد.

  رانش زمین در تپه سرسبز حوالی بزرگراه شهید همت تهران / پلیس: این حادثه باعث ریختن خاک در بزرگراه شد / جاده مسدود نیست اما تردد به کندی انجام می شود.

VIR

از قول سه ماهه سجادی مبنی بر ورود کمک داور ویدیویی به فوتبال ایران، ماه ها می گذرد. او این بار قول داده است که VAR به فصل جدید لیگ برتر برسد اما کمیته داوران فدراسیون فوتبال ایران اینطور فکر نمی کند! زمان زیادی طول می کشد تا فوتبال ایران آماده استفاده از این فناوری شود. اما مشخص نیست سجادی با چه هدفی برای کمک داور ویدیویی وقت می گذارد و در نهایت مجبور می شود در مسابقه بعدی این زمان را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید