وکلای بسیج به 100 زندانی در لرستان مشاوره دادند

ساعت: 17:06
تاریخ انتشار: 1300/09/16
کد خبر: 1790381

جعفری گفت: وکلای بسیج در سال جاری به 100 زندانی در استان لرستان خدمات مشاوره ای ارائه کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ فیروز جعفری در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک گفت: یکی از خدمات بسیج مشاوره به زندانیان اجباری و خانواده های آنان است که از ابتدای سال جاری تاکنون 100 خدمت دریافت کرده اند.

وی افزود: گروه های جهادی در هر یک از شهرستان های استان برای مشاوره و کمک به آزادی مجرمان اجباری که برای خدمات رسانی و در برخی موارد وکالت رایگان برای برخی از زندانیان دارای امکانات مالی اقدام می کنند، تشکیل شده است. دور شدن

رئیس کانون وکلای دادگستری لرستان گفت: کانون وکلای دادگستری با همکاری ستاد دیه و خیرین از سال گذشته 234 زندانی را آزاد کردند که 102 نفر در سال جاری آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

جعفری گفت: میزان بدهی این تعداد زندانی 12 میلیارد تومان است که بخشی از سوی خیرین و بخشی نیز با گذشت شاکی تامین و منجر به آزادی زندانیان شد.

وی با اشاره به پویش نذری رهایی گفت: این پویش در استان از هفته بسیج آغاز شده و تا دهه فجر ادامه دارد. هدف از این پویش کمک به زندانیان نیازمند (جرایم غیرعمد و محکومیت های مالی) می باشد.

رئیس بسیج حقوق دانان استان لرستان از ایجاد مجمع خیریه بسیج خبر داد و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری خیران، قضات و وکلا این انجمن را ایجاد کنیم تا شرایط بیشتری برای کمک به آزادی زندانیان فراهم شود.

  مسابقات هندبال بانوان قهرمانی آسیا ملی پوشان ایرانی همه گروه های خود را شناختند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید