ویترین ها مناسب فرهنگ زنان اصیل ایرانی/پوشاک غرب جولان در بوتیک ها نیست.


ساعت: 16:18
تاریخ انتشار: 06/01/1401
کد خبر: 1891942

محدثه داوودی گفت: مهمترین هدف دشمن از تامین البسه غربی به حاشیه راندن زنان مسلمان ایرانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محدثه داودی رئیس کارگروه مد و لباس دانشکده طراحی علمی کاربردی در گفت و گو با خبرنگار تیتریک گفت: نوع لباس مردم و ویترین مغازه ها با فرهنگ، سلیقه و اقتصاد مشتریان همخوانی ندارد. .

وی ادامه داد: ما با عدم رعایت عفت در پوشش اجتماعی زنان و عدم تنوع در پوشش اجتماعی مردان مواجه هستیم.

داودی افزود: مانتوهای ارزان قیمتی در بازار به فروش می رسد که شایسته زنان نیست و وقار و ارزش آن نادیده گرفته می شود.

این مدرس دانشگاه گفت: متأسفانه برخی از تولیدکنندگان کوچک بدون شناسنامه چنین مانتوهایی تولید می کنند و جایگاه زنان را زیر سوال می برند.

وی با بیان اینکه وضعیت پوشاک در کشور به دلیل عدم کفایت اقتصادی و فرهنگی عفیفانه نیست، گفت: در حوزه نوآوری فرهنگی دست ما خالی است و از میراث غنی ایرانی-اسلامی فاصله گرفته ایم و این امر باعث کمبود عرضه کالاهای عفیف در کشور با مشکل مواجه هستیم.

داودی افزود: فرهنگ اصیل ایرانی گنجینه گرانبهایی است و اگر در تاریخ انواع پوشش زنان را بررسی کنید، خواهید دید که کرامت زن ایرانی تا چه اندازه حفظ شده است و امروز پس از گذشت قرن ها خلاء داریم. در زمینه پوشاک

این مدرس دانشگاه تاکید کرد: به پوشش زنان در اقوام مختلف نگاه کنید که اگرچه حامی حجاب هستند اما تنوع رنگ و جذابیت روی آن سرمایه گذاری شده است.

  سکوت مشکوک پس از رسوایی با تیم ملی

وی با بیان اینکه دشمن تمام توان خود را در شبکه های اجتماعی برای مقابله با هرزگی و برهنگی زنان مسلمان به کار می گیرد، گفت: گروه های ضربت مد و لباس باید بیش از این تلاش کنند و بازار را تحت کنترل خود درآورند.

داوودی تاکید کرد: ما نتوانستیم از دست طراحان و تولیدکنندگان خود بر این بازار مسلط شویم و واردات و پرداخت های غربی این خلاء را پر کرد.

این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین هدف دشمن، به حاشیه راندن زنان مسلمان ایرانی با تامین لباس های غربی است، بنابراین زنان باید در انتخاب لباس دقت کنند و اقتدار خود را زیر سلطه لباس و مد غربی قرار ندهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید