پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی آغاز شد/ افزایش تحصیلی نداریم


ساعت: 17:41
تاریخ انتشار: 1401/04/01
کد خبر: 1877885

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه:

حسن شرفی گفت: پذیرش دانشجو از دانشگاه علمی کاربردی از اول تیرماه آغاز و تا دو هفته آینده ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش مرصادنیوز، حسن شرفی امروز چهارشنبه در نشست خبری گفت: پذیرش دانشجو از دانشگاه علمی کاربردی از اول تیرماه آغاز و تا دو هفته آینده ادامه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کرمانشاه افزود: امسال 48 رشته جدید در این دانشگاه راه اندازی شده است به طوری که 143 رشته در دانشگاه علمی کاربردی داریم که 64 رشته در مقطع کارشناسی و 79 رشته کاردانی است.

شرفی گفت: رشته های عکاسی، مد و لباس، تربیت بدنی، هنرهای تجسمی، گردشگری، ابزار کلاسیک و روابط عمومی از جمله کد رشته هایی است که امسال به کد رشته های عمومی دانشگاه اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه در مهرماه امسال ظرفیت پذیرش 8 هزار و 700 دانشجو را دارد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه برای تربیت دانشجویان شایسته و شغل محور راه اندازی شده است، افزود: در این راستا امیدواریم بتوانیم بیکاری را در استان کاهش دهیم و دانشجویان را به سمت جامعه کار سوق دهیم.

شرفی گفت: سندی برای مهارت آموزی در این دانشگاه تهیه شده که طی آن آسیب شناسی و بررسی حوزه ها انجام شده و بررسی شده است که بازار کار در کدام حوزه هاست که باید بیشتر روی آن متمرکز شود.

او همچنین تزریق، نسخه، پانسمان، پانسمان و غیره را در نظر می گیرد. از جمله حوزه هایی است که در سال جاری دوره های کوتاه مدت برای آنها برگزار شده است.

  برنامه اقتصادی دولت حفظ ثروت ملت ماست

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه گفت: امسال هیچ افزایشی در شهریه دانشگاه ها نداشته ایم و همانند سال های گذشته وام قرض الحسنه یک ترم به دانشجویان پرداخت می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید