پرداخت 6 میلیون تومان به مستمری بگیران از این تاریخ

روز جدید :

پرداخت 6 میلیون تومان به مستمری بگیران از این تاریخ

کمیته فنی رصد مطالبات صنفی بازنشستگان کشوری و لشکری ​​از رئیس مجلس خواست تا ماهیانه ۲ میلیون تومان برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان کمک کند. متن نامه را می توانید در زیر بخوانید.

برکت و تعالی

جناب آقای دکتر کلیباف

رئیس محترم شورای اسلامی سلام علیکم

پس از حمد و ثنای خداوند و با درود و صلوات و صلوات بر حضرت محمد و آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) با احترام همانطور که اشاره کردید یکی از مصوبات بسیار خوب، مهم و تاثیرگذار شورای اسلامی شهر شورا بند 1 ماده 29 قانون برنامه توسعه در راستای ارتقای معیشت نسبی جامعه بازنشستگی است که پس از پیگیری مستمر فعالان صنفی و روسای مراکز بازنشستگی کشوری و لشکری ​​در این خصوص انجام خواهد شد. برابری حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ​​به روش 40، 30، 30 برای سه سال از 1403 تا 1405.
خوشبختانه این مصوبه در همان مرحله اول به تصویب شورای نگهبان و مجمع عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید و بر اساس آن در قانون بودجه سال 1403 با اقدامات بعدی نمایندگان محترم مجلس و تصویب دولت بودجه همسان سازی را یک درصد افزایش داد که افزایش نرخ مالیات از 9 درصد به 10 درصد به تصویب نمایندگان محترم مجلس یازدهم رسید.
اما پس از گذشت حدود دو ماه از ابتدای سال 1403 و علیرغم تاکید جناب عالی و تذکر تعدادی از نمایندگان شورای اسلامی در این خصوص با استناد به اصول 53، 52 و 57 قانون اساسی دولت محترم. به بهانه عدم تصویب قانون برنامه هفتم توسعه در شورای نگهبان و ابلاغ به دولت از اجرای مصوبه همسان سازی بازنشستگان کشوری و لشکری ​​خودداری کرد.
لذا مقتضی است در کوتاه ترین زمان باقی مانده از عمر مجلس یازدهم با حضور جنابعالی و نمایندگان محترم شورای اسلامی نسبت به رفع اشکالات احتمالی قانون برنامه هفتم توسعه توسط شورای نگهبان اقدام و در اسرع وقت اقدام نمایید. به تصویب شورای نگهبان می رسد تا با ابلاغ برنامه هفتم، روند ایجاد و تصویب آیین نامه اجرایی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکی بر اساس اشتغال مساوی و توسط دولت محترم ابلاغ شود. روش 40، 30، 30.
همچنین با توجه به تصویب بند 1 الحاقی ماده 29 قانون برنامه هفتم توسعه و همچنین تصویب بودجه لازم برای اجرای همسان سازی در قانون بودجه سال 1403 در صورت تصویب قانون برنامه هفتم توسعه توسط هیئت نگهبان وقت می گیرد، پیشنهاد می شود با توجه به وضعیت اسفبار مستمری بگیران محترم و تورم بالای فعلی، با توجه به اینکه یک درصد مالیات بر ارزش افزوده از تاریخ 01/01/1403 اخذ و در حساب کاربری واریز می شود، طی نامه ای از دولت درخواست شود. به حساب خزانه داری فروردین ماه 1403 مبلغی معادل حداقل 000000 ریال 20 ریال معادل دو میلیون تومان در ماه به حساب بازنشستگان عزیز واریز و پس از تنظیم آیین نامه اجرایی همسان سازی در دولت و صدور تصمیم به ذی نفعان در خصوص پرداخت احکام پس از کسر مبلغ. پرداخت باید علی الحساب انجام شود.
سلام _