پرسپولیسی ها: تیمی که بهترین دروازه بان را داشته باشد قهرمان لیگ می شود

پرسپولیسی ها: تیمی که بهترین دروازه بان را داشته باشد قهرمان لیگ می شود

پرسپولیس در غیاب دروازه بان ملی پوش خود موفق شد تیم صنعت نفت را در آبادان شکست دهد. یحیی گل محمدی پس از تساوی بدون گل مقابل آلومینیوم اراک نه تنها از این موضوع و پنالتی از دست رفته مهدی ترابی عصبانی و ناراحت بود، بلکه از محرومیت علیرضا بیرانوند نیز گلایه کرد.

شاید یحیی گل محمدی فکر می کرد گل تیمش در آبادان تبدیل به پاشنه آشیل پرسپولیس می شود و غیبت علیرضا بیرانوند مشکل ساز می شود اما…

احمد گوهری دروازه بان دوم پرسپولیس در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان خوش درخشید. شاید اوج کار این دروازه بان ضربه محکم طالب ریکانی در شرایطی بود که نفت آبادان یک بر صفر پرسپولیس را شکست داد. اگر آن توپ گل می شد و پرسپولیس 2-0 عقب می افتاد، کار برای شاگردان یحیی گل محمدی سخت می شد و شاید پیروزی غیرممکن بود اما احمد گوهری تیمش را به بازی برگرداند و…

بهروز سلطانی دروازه بان سابق پرسپولیس درباره درخشش احمد گوهری می گوید: این پسر دروازه بان با استعدادی است که در آبادان نمره قبولی گرفت. شاید او در گلی که به ثمر رساند مقصر نباشد و با این آمادگی بتواند به پرسپولیسی های ما احساس بهتری بدهد که یک دروازه بان پشتیبان خوبی دارند. خودش هم بعد از بازی حذفی تحت فشار بود و حالا با این عملکرد خوب اعتماد به نفس لازم را به دست آورده است.

وی ادامه می دهد: با این حال معتقدم شماره یک پرسپولیس و بهترین دروازه بان ایران علیرضا بیرانوند است. بیرانوند دروازه بان ماهر و با تجربه ای است که سهم زیادی در موفقیت پرسپولیس داشته است. به نظر من در بازی با آلومینیوم اراک داور با بی ادبی به بیرانوند کارت زرد داد که نتوانست او را اخراج کند.

  205 طرح اشتغالزایی کمیته امداد با وام 87 میلیارد ریالی در لنده افتتاح شد + تصاویر

سلطانی با تاکید بر اهمیت داشتن دروازه بان خوب در فوتبال یادآور می شود: نه تنها در ایران، بلکه در فوتبال اروپا و جهان تیمی برنده می شود که دروازه بان بهتری داشته باشد. بگذارید یک مثال ساده از جام جهانی 2022 قطر و فینال آن بین فرانسه و آرژانتین بزنم. مارتینز در جام جهانی 2018 به عنوان تماشاگر تیم ملی فوتبال آرژانتین به روسیه رفت و به همراه برادرش در سکوها تیم ملی آرژانتین را تشویق کرد اما جادوی فوتبال او را وارد دروازه آرژانتین کرد تا بتواند با این تیم تاریخ ساز شود. تیم ملی در کنار او باید به خاطر داشته باشید که در دیدار فینال در حالی که بازی 3 بر 3 مساوی بود و همه انتظار داشتند بازی به ضربات پنالتی کشیده شود، راندال کولو بازیکن فرانسوی با امیلیانو مارتینز، دروازه بان آرژانتینی تک به تک شد. همان فاز در دقیقه 123. کولو در این مرحله ضربه بسیار محکمی به توپ زد و این ضربه توسط امیلیانو مارتینز، دروازه بان تیم ملی آرژانتین مهار شد و به این ترتیب مانع از ورود توپ به دروازه شد. همین سیو عالی تیم آرژانتین را در این مسابقه نگه داشت و هم تیمی های مسی در ضربات پنالتی پیروز شدند. این داستان را گفتم تا در مورد اهمیت دروازه بان صحبت کنم.

دروازه بان سابق تیم ملی و پرسپولیس ادامه می دهد: الان می بینید که 4 تیم بالای جدول دروازه بان های خوبی دارند. در راس همه اینها علیرضا بیرانوند قرار دارد و همچنین پیام نیازمند اصفهانی در سپاهان، حسین حسینی استقلالی و محمدرضا اخباری در تراکتورسازی دروازه بان های خوبی هستند که اشتباهات کمی دارند. در پایان فصل، مطمئنم تیمی که کمتر اشتباه کند و گلر بهتری داشته باشد، برنده خواهد شد.

  قیمت پروازهای جام جهانی قطر روز شنبه اعلام می شود

دیدگاهتان را بنویسید