پشت صحنه عجیب انتقال ستاره استقلال به روسیه!

شرایط انتقال محمد محبی به تیمی دیگر در دستان سانتا کلارا بود و باشگاه روستوف روسیه با دریافت رضایتنامه باشگاه پرتغالی توانست این ستاره جوان فوتبال ایران را جذب کند و او را لو دهد. روستوف روسیه خبر رسمی جذب محمد محبی از سانتا کلارای پرتغال را اعلام کرد و نوشت: خوشحالیم که محمد را به تیم خود جذب کرده و از او استقبال می کنیم. برای این بازیکن آرزوی بازی های درخشان در پیراهن باشگاه داریم.”

این در حالی است که این بازیکن چندین بار و یک بار اعلام کرده بود که دوست دارد در فصل جدید با استقلال ادامه دهد و استقلال باید شرایط ماندن من را فراهم کند. اما باشگاه استقلال که در این ماه ها چندین بار دستخوش تغییرات مدیریتی شده بود، هرگز فرصت مقابله با این مشکل را پیدا نکرد تا شاهد جدایی یکی از ستاره های فصل گذشته خود باشیم.

محمد محبی فصل گذشته به صورت قرضی از تیم پرتغالی سانتا کلارا به استقلال آمد و توانست عملکرد بسیار خوبی در این تیم داشته باشد. این ملی پوش 24 ساله در حال حاضر به عنوان تنها بازیکن ایرانی لیگ روسیه شناخته می شود. محبی که سال گذشته به صورت قرضی برای استقلال در لیگ ایران بازی می کرد، در 34 بازی 10 گل برای این تیم به ثمر رساند. او همچنین در 18 بازی 3 گل برای سانتا کلارا به ثمر رساند.

زیرکی سانتا کلارا

محمد محبی در حالی به تیمی از روسیه پیوست که اطلاعات اشتباهی که به این بازیکن بوشهری داده شده و از سوی او منتشر شده، هواداران استقلال را دچار سردرگمی کرده است.

  جدایی این ستاره از استقلال فینال است؟

اما حقیقت این است که باشگاه استقلال به مبلغ 230 هزار دلار از شارلوای بلژیک، صرافی شربیانی را مأمور کرده است تا این مبلغ را به سانتا کلارا ارسال کند و این بدان معناست که هیچ سند جعلی وجود ندارد که باشگاه آن را برای سانتا کلارا ارسال کرده باشد. پرتغالی زیرا صدور سوئیفت فقط از طریق بانک یا بورس امکان پذیر است و در این بین هیچ سند جعلی صادر نشده است. این در حالی است که باشگاه بلژیکی پول را به موقع به حساب صرافی شربیانی واریز نکرده و پس از واریز این پول توسط شارلوا، بنا به درخواست فتح الله زاده مبلغ 230 هزار دلار از صرافی به وی تحویل داده شد اما فتح الله زاده تنها 90 هزار دلار به وی پرداخت کرد. حساب سانتا کلارا واریز شده و از سرنوشت 140 هزار دلار باقی مانده خبری نیست!

نکته قابل توجه اینکه این روزها دلایل مختلفی برای جدایی محمد محبی از استقلال در رسانه ها و محافل خبری منتشر می شود. برخی این موضوع را به فیش جعلی مرتبط می‌کنند و برخی دیگر معتقدند 140 هزار دلاری که مفقود شد و باعث شد سانتاکلارا موضوع را به دادگاه عالی ورزش برساند یکی از دلایل جدایی محبی بوده است، اما عجیب است که بر این اساس از آنچه ما داریم. شنیده ام دلیل رفتن محبی هیچ کدام از این موارد نیست.

طبق قرارداد استقلال با این باشگاه پرتغالی، باشگاه استقلال باید تا 19 خرداد 600 هزار دلار به حساب سانتا کلارا واریز می کرد تا قرارداد محیبی دائمی شود و این ربطی به درخواست 140 هزار دلاری پرتغالی نداشت. اما از آنجایی که استقلال پولی در حساب نداشت، به جای واریز 600 هزار دلار، تا 19 خرداد به نامه نگاری روی آورد و باشگاه پرتغالی با زیرکی موضوع را به 140 هزار دلار و حواله پرداخت نشده ربط داد. در واقع در روز امضای قرارداد سه جانبه ای که در زمان آزورلو برای پیوستن محبی به استقلال بسته شد، مهلت آن تا 19 خرداد تعیین شد و استقلالی ها در صورت تمایل محبی باید 600 هزار دلار به باشگاه پرتغالی می پرداختند. نکته دیگر اینکه برخی در گذشته مدعی بودند که سقوط سانتا کلارا به لیگ دسته اول پرتغال باعث فعال شدن بند دائمی قرارداد استقلال مجیب شده است که این موضوع نیز صحت نداشت.

  برپایی بزرگترین نمایشگاه خوشنویسی با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی

شنیده ها حاکی از آن است که لوئیس وکیل مجرب و مجرب سانتا کلارا که می دانست اگر استقلال تا 19 خرداد 600 هزار دلار به حساب بابانوئل واریز کند محبی طرفدار بازیکن استقلال خواهد بود، موضوع عدم پرداخت 140 را مطرح کرده است. هزاران دلار به CAS می پردازد و سعی می کند پرونده را از این طریق پیگیری کند، با تصمیم قطعی این دادگاه علیه باشگاه ایرانی، به نوعی استقلال را از خرید محبی منصرف می کند، اما بی پولی استقلال خود به خود این فرصت طلایی را از آنها می گیرد و تبدیل به فاکتور می شود. بنابراین سانتاکلارا ضمن قضاوت باشگاه ایرانی به راحتی و بدون محدودیت محبی را به روستوف منتقل کرد.

بنابراین پرونده ورود پرتغالی به دادگاه عالی ورزش و محکوم کردن استقلال به هر مبلغی برای اجاره یک فصل حضور مجیبی در این باشگاه، ربطی به اعمال بند دائمی این بازیکن برای بوچهری ندارد، اما سانتاکلارا استفاده کرده است. این ترفندی برای وادار کردن استقلال به عقب نشینی است. این در حالی است که عده ای که منافعشان در انتقال محبی بود اطلاعات نادرستی را برای این بازیکن ارسال کردند تا همین حرف ها را در فضای مجازی منتشر کند و هواداران استقلال را به اشتباه بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید