پوتین از گروه تماس «شانگهای» برای افغانستان حمایت کرد

رئیس جمهور روسیه حمایت خود را از از سرگیری فعالیت گروه تماس سازمان همکاری شانگهای در مورد افغانستان ابراز کرد و گفت که این امر به عادی سازی بیشتر وضعیت کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج


رئیس جمهور ولادیمیر پوتین با اشاره به گروه تماس شانگهای به افغانستان او گفت که از از سرگیری این گروه تماس حمایت می کند زیرا به عادی سازی بیشتر اوضاع در کشور کمک می کند.

وی افزود که سازمان همکاری شانگهای به طور سنتی درگیر مشکلات افغانستان بوده است، بنابراین ما از احیای گروه تماس شانگهای حمایت می کنیم.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در ماه می 1402، او گفت که شرکت کنندگان در جلسه شورای وزیران خارجه سازمان همکاری شانگهای با احیای گروه کاری سازمان همکاری شانگهای-افغانستان موافقت کردند.

نشست سران سازمان همکاری شانگهای با حضور روسیه، قزاقستان، هند، ایران، چین، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، بلاروس، مغولستان، آذربایجان، قطر، امارات متحده عربی، ترکیه و ترکمنستان برگزار می شود.

آجیت دوال، مشاور امنیت ملی هند در نشست سازمان همکاری شانگهای که در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شد، نگرانی خود را از وضعیت امنیتی افغانستان ابراز کرد و گفت که تشکیل یک دولت فراگیر و حمایت از حقوق زنان و اقلیت ها فوری است. اولویت های سازمان همکاری شانگهای در افغانستان.آیا این خبر مفید بود؟