پوتین یک فرمانده جدید به واگنر پیشنهاد داد. آندری تروچف کیست؟

پوتین یک فرمانده جدید به واگنر پیشنهاد داد.  آندری تروچف کیست؟

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، یک فرمانده جدید برای گروه نظامی خصوصی واگنر پیشنهاد کرده است، اقدامی که می تواند به چندین جناح در این گروه منجر شود. گروهی که اخیراً شورش مختصری علیه ارتش روسیه به راه انداختند و به بلاروس متحد در نزدیکی مسکو تبعید شدند.

پوتین در بیانیه‌ای به روزنامه کامرسانت روسیه گفت: من به آندری تروچف پیشنهاد کردم که فرماندهی این گروه را به جای یوگنی پریگوژین، فرمانده فعلی آن برعهده بگیرد.

پوتین پنج روز پس از قیام نافرجام با پریگوژین و رهبران گروه ملاقات کرد و به آنها گفت که می توانند تحت فرمان مستقیم فرمانده خود، مردی معروف به “سیدوی” به معنای “کسی با موهای خاکستری” به مبارزه ادامه دهند. روزنامه گمان می رود این شخص «آندری تروچف» باشد که پوتین او را «فرمانده واقعی واگنر» توصیف کرد.

به نوشته این روزنامه، پوتین درباره واکنش عناصر واگنر به این پیشنهاد گفت: بسیاری از آنها به این پیشنهاد واکنش مثبت نشان دادند.

تروچف، نامزد پیشنهادی پوتین برای فرماندهی واگنر کیست؟

روس ها او را به دلیل رنگ موهایش «سدوی» می نامند و بر اساس اسناد تحریمی که اتحادیه اروپا در رابطه با وضعیت سوریه منتشر کرده است، او یک سرهنگ بازنشسته روسی و از اعضای موسس و مدیر عامل گروه واگنر است.

در این اسناد تحریمی آمده است که تروچف رئیس عملیات گروه واگنر در سوریه است.

بر اساس اسناد صادر شده در دسامبر 2021، ترچسف در آوریل 1953 در لنینگراد، در اتحاد جماهیر شوروی سابق به دنیا آمد. او در منطقه دیرالزور سوریه نقش ویژه ای داشت و در جنگ «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه علیه مخالفان، سهمی تعیین کننده داشت.

  در جنگ شناختی هنوز به بازدارندگی نرسیده ایم/ تهدید بحران باید به فرصتی برای توضیح تبدیل شود

در دیگر اسناد تحریمی بریتانیا که در ژوئن 2022 صادر شد، آمده است: «آندری نیکولاویچ تروچف، مدیر اجرایی گروه واگنر، یکی از اعضای این گروه مسلح بود و در سرکوب غیرنظامیان در سوریه دست داشت.

از جمله شرکای او دیمیتری اوتکین، بنیانگذار گروه واگنر است که او نیز افسر سابق اطلاعات نظامی روسیه است. طبق اسناد تحریم اتحادیه اروپا، تروچف با رهبران گروه واگنر الکساندر سرگیویچ کوزنتسوف و آندری بوگاتوف کار می کرد. .

به گزارش سی ان ان به نقل از وب سایت روسی فونتانکا، تروچف کارمند سابق اداره واکنش سریع ویژه ناحیه فدرال شمال غربی وزارت امور داخله روسیه است، وی همچنین از جانبازان جنگ در چچن و افغانستان و برای مشارکت است. در آن جنگ ها مدال گرفت و مدال گرفت.

در دسامبر 2016، تروچف و اوتکین به همراه پوتین در یک پذیرایی در کرملین ظاهر شدند و چندین مدال بر تن داشتند.

درباره گروه واگنر چه می دانیم؟

واگنر اولین بار در هفته های پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه پس از آغاز درگیری در آوریل 2014 در شرق اوکراین دیده شد.

ایگناتیوس پریگوژین 62 ساله در سال 1981 به جرم سرقت و تجاوز جنسی مجرم شناخته شد و به 12 سال زندان محکوم شد و پس از آزادی در دهه 1990 رستورانی را در سن پترزبورگ افتتاح کرد.

پریگوژین بعداً ایجاد، فرماندهی و تأمین مالی شرکت سایه واگنر را تأیید کرد و گفت: او 50000 سرباز دارد که از این تعداد حدود 35000 نفر آماده حضور در خط مقدم در هر زمان هستند.

پریگوژین ماه هاست که سرگئی شویگو، وزیر دفاع و والری گراسیموف، فرمانده کل روسیه را به “بی کفایتی” متهم کرده است.

  تقویت نظارت و نظارت گشت مشترک بر نانوایی های کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید