پیشرفته‌ترین خدمات سلامت در مراکز درمانی تامین‌اجتماعی ارائه می شود

به گزارش خبرگزاری موج


بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مراسم استفاده از دستگاه فوق مدرن “فمتولیز” در بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد تهران که با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و جمعی از مدیران برگزار شد. و کادر پزشکی این سازمان ضمن ارزیابی تلاش های ارتقای کیفی آن سازمان. وی توسعه خدمات درمانی و ارائه خدمات نوین در مراکز درمانی این سازمان، همکاری سازمان تامین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان لبافی نژاد را الگوی مدیریتی بسیار خوبی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که این الگو ادامه خواهد داشت و در آینده.

در این مراسم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا، ائمه جماعات و بویژه شهدای عرصه بهداشت و رئیس جمهور شهید رئیسی گفت: بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد تاریخ پرافتخاری را پشت سر گذاشته است. بعد از انقلاب و کارهای بزرگی در این مرکز انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شهید آیت الله رئیسی دارای ویژگی های برجسته ای بود که هنوز به درستی و به طور کامل تبیین نشده است، گفت: یکی از بارزترین ویژگی های رئیس جمهور فوت شده میهن دوستی بود. برخلاف کسانی که می گویند با ایران دوست هستند اما در واقع هیچ کاری برای کشور انجام نداده اند، همیشه تا آخرین لحظه پشت سر ایران بوده اند.

عین اللهی با اشاره به پیشرفت های چشمگیر کشور در حوزه درمان در سال های پس از انقلاب گفت: در حوزه سلامت، ایران یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه است و مردم بسیاری از کشورها برای درمان به کشور ما مراجعه می کنند. در حالی که در اوایل انقلاب برعکس بود. تنها در سال گذشته یک میلیون و نیم گردشگر سلامت در کشور داشتیم که این نشان از توانایی ایران در حوزه سلامت دارد.

وی با اشاره به چالش های ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: در زمانی که من مسئولیت این بیمارستان را بر عهده داشتم، کل بیمارستان مملو از بیماران کرونایی بود، اما همه بستگان و همکاران بیمارستان به میدان آمدند و با کمک وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی حتی یک بیمار از خدمات این بیمارستان محروم نشد. همکاری سازمان تامین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی در اداره این بیمارستان، الگوی مدیریتی بسیار خوبی را ایجاد کرده است که امیدواریم در آینده نیز ادامه یابد. در ضمن از مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی که حامی بسیار خوب بیمارستان لبافی نژاد و حوزه سلامت بودند تشکر می کنم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم کارهای بزرگی در حوزه سلامت انجام شده که اوج آن مهار کرونا است، گفت: در حالی که قبل از استقرار اقتدار مردمی در حال ضرردهی بودیم. هر روز 700 نفر از مردم عزیز با یک سیر بزرگ و تاثیرگذار رئیس جمهور شهید و تلاش های بهورزان کشور؛ این بیماری در مدت کوتاهی تحت کنترل قرار گرفت. البته در آن زمان عده ای می گفتند این بیماری در همه جای دنیا تحت کنترل است و شما کار خاصی انجام ندادید، اما این خلاف واقعیت است.

وی افزود: با روی کار آمدن دولت سیزدهم مردم تنها 18 هزار دوز واکسن به مردم تزریق شد که با کمک رئیس جمهور شهید و همکاری مردم شریف ایران در دولت سیزدهم این تعداد به دست آمد. روزانه 1 میلیون و 300 هزار دوز، که همه را شگفت زده کرد

عین اللهی با اشاره به اینکه بیمارستان شهید لبافی نژاد تنها یک بیمارستان نیست، بلکه یک دانشگاه بزرگ با 70 هیات علمی است، گفت: پرسنل این بیمارستان بسیار فداکار هستند و شب و روز خدمت به مردم را نمی دانند و حس بسیار خوبی وجود دارد. صمیمیت در این مجموعه آرزوی ما این بود که یک مرکز درمانی برای اقشار کم برخوردار جامعه داشته باشیم، اما الحمدلله این اتفاق افتاد و امروز لبافی نژاد مرجع بیماران کم برخوردار در سراسر کشور است.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان لبافی نژاد اولین مرکز در زمینه پیوند سلول های بنیادی در کشور است، گفت: امروزه این خدمت به صورت یک کار روزانه و عادی در این مرکز انجام می شود. امروزه این بیمارستان در زمینه سلول های بنیادی با کشورهای اروپایی و آمریکایی رقابت می کند و در منطقه نقطه شروع بسیاری از کشورها است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی یک سازمان مردمی است، تصریح کرد: دستاوردهای امروز سازمان تامین اجتماعی به راحتی به دست نیامده و شاهد بوده ایم که در سی ماه گذشته تلاش های شبانه روزی انجام شده است. در این سازمان ساخته شده اند. یکی از تمایزات سازمان تامین اجتماعی این است که به قشر مستضعف جامعه خدمت می کند و مایه مباهات بیمارستان لبافی نژاد است که نقطه شروع خدمت رسانی به مخاطبان سازمان تامین اجتماعی است.

وی در پایان درباره دستگاه فمتولیز که در این بیمارستان نصب شده است، گفت: این دستگاه که امروز افتتاح شد، پیشرفته ترین دستگاه در زمینه چشم پزشکی است که عوارض بسیار کم و سرعت بسیار بالایی دارد. این دستگاه با تعرفه دولتی می تواند خدمات بسیار خوبی را به مردم ارائه دهد و بیمارستان لبافی نژاد همواره در این مسیر پیشرو بوده که قطعا مورد حمایت سازمان تامین اجتماعی است. نکته مهم این است که امروزه از پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی مانند این دستگاه در بیمارستانی استفاده می شود که متعلق به قشر گران قیمت بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی است.


آیا این خبر مفید بود؟