پیشرو در جنوب شرق کشور در تصادفات زیاد / 8 هزار کشته و مجروح بر اثر جاده های خطرناک


زمان: 09:00
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1877966

تصادفات جاده ای یکی از نگرانی های اصلی سیستان و بلوچستان است، در حالی که ساکنان بمپور از مسئولان خواسته اند تا جاده های این منطقه را ایمن تر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از عصر هامون ، بسیاری از تصادفات در سیستان و بلوچستان به دلیل تردد سوخت و سرعت زیاد است که روزانه باعث کشته و زخمی شدن بسیاری از مردم این منطقه می شود.یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تصادف در جاده های سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان بمپور می شود، خطرناک بودن جاده ها و غیراستاندارد بودن جاده ها و نبود روشنایی کافی است که در بین تمامی موارد بلاتکلیفی جاده ها مشهودتر است.

اولین قشر کشته شده در جاده های کشور با سیستان و بلوچستان مرتبط است

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته یک هزار و 182 نفر بر اثر تصادفات جاده ای در استان جان خود را از دست دادند که با این آمار رتبه اول فوتی های تصادفات جاده ای کشور در سیستان و بلوچستان توزیع شده است.

غیراستاندارد بودن محورهای مواصلاتی استان و قانون گریزی از عوامل اصلی تصادفات جاده ای است و اگر تصادفات جاده ای در استان به همین منوال ادامه یابد به طور میانگین روزانه چهار فوتی در استان خواهیم داشت.

تعداد مصدومان تصادفات جاده ای استان در سال گذشته 7 هزار نفر بوده است.

با روند فعلی پیش بینی می شود امسال تعداد مصدومان تصادفات جاده ای استان به 8 هزار نفر برسد.

  توری برای شرکت در اجلاس فدراسیون جهانی بوکس به ترکیه می رود

سایه مرگ در مسیرهای مواصلاتی بمپور به دلگان

در همین رابطه یکی از شهروندان داغدار جاده های خطرناک محدوده کلاتان شهرستان بمپور در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: مسئولان دست اندرکار باید برای رفع آن چاره اندیشی کنند تا جان مردم به خطر نیفتد.

وی افزود: در کنار این موضوع بسیاری از رانندگان به موضوع فرهنگ رانندگی به ویژه سرعت غیرمجاز توجهی ندارند و اصلا به این موضوع توجهی ندارند.

وی افزود: در محورهای مواصلاتی شهرستان بمپور نبود جاده های با کیفیت و استاندارد، سرعت مطمئنه و غیرمجاز یکی از عوامل مهم تصادفات فوتی است.

وی گفت: جاده های ناایمن به کابوسی خطرناک برای ساکنان استان سیستان و بلوچستان تبدیل شده است که روزانه خانواده های زیادی را تحت تاثیر قرار می دهد.

جاده های بمپور ایمن هستند

در همین رابطه سلمان برهانی سرپرست فرمانداری بمپور در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اکنون که در اجرای این محورها هستیم، مقرر شد برای جلوگیری از حوادث و تلفات جبران ناپذیر، ایمنی نقاط داغ اضطراری در حمل و نقل. محورهای این منطقه باید تسریع شود.

وی افزود: تکمیل، اصلاح و ایمن سازی نقطه اضطراری بهست آباد – بمپور در عملیات اجرایی آن در حال انجام است و باید در اسرع وقت تکمیل شود.

این مسئول تصریح کرد: تعمیر و ایمن سازی محور سه راهی فیروزآباد گربی به دشت در برنامه کاری کارکنان مربوطه شهرستان بمپور قرار گیرد.

وی افزود: روشنایی و ایمن سازی تقاطع شمس آباد – بمپور – دلگان باید در اسرع وقت تکمیل شود.

برهانی خاطرنشان کرد: پیگیری های لازم برای ایمن سازی، ترمیم روسازی آسفالت و آبگیری از محور جعفرآباد تا آخرین نقطه محدوده شهر بمپور در اسرع وقت توسط مسئولان مربوطه انجام شود. .

  وقتی به آمار نگاه می کنیم، می توان ارزیابی قابل قبولی از استقلال داد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید