پیشنهاد نجومی الاهلی به استقلال

روز جدید :

خبر: امارات اعداد نجومی برای پیوستن مهدی کایدی به استقلال گذاشت.

پیشنهاد نجومی الاهلی به استقلال

مهدی کایدی مدت زیادی است که در لیست استقلال برای لیگ بیست و چهارم حضور دارد و هواداران این تیم دوست دارند ستاره آبی پوشان بار دیگر به تیمشان برگردد اما استقلال با مشکل بسیار بزرگی مواجه شد که می تواند این موضوع را منتفی کند. به صورت کامل . مهدی قیدی فصل گذشته به عنوان بازیکن قرضی در اختیار اتحاد کلبا قرار گرفت اما حالا باشگاه شباب الاهلی به عنوان تیمی که در تابستان 1400 با این بازیکن قرارداد 5 ساله امضا کرد طرف اصلی مذاکرات محسوب می شود. همانطور که اتحاد کلبا همچنان پیشنهاد جدیدی برای او دارد. او راهنمایی نکرد و حتی بحث هایی وجود دارد که قرضی یک بازیکن محدود است و نمی تواند تمام مدت قراردادش را با الاهلی به عنوان بازیکن قرضی به تیم های دیگر بگذراند (مهدی بود). به صورت قرضی از شباب الاهلی در لیگ بیست و دوم) و یک فصل در استقلال بازی کرد).

در همین راستا مطلع شدیم شباب الاهلی امارات حاضر به مذاکره برای فروش مهدی قیدی و صدور نهایی رضایت نامه وی است اما رقمی را مشخص کرده اند که قطعا استقلالی ها نمی توانند آن را پرداخت کنند. بر اساس اخبار رسیده به خبروشی، اماراتی ها گفته اند اگر استقلال مهدی قیدی را می خواهند باید 5 میلیون دلار یعنی با نرخ امروز حدود 300 میلیارد تومان بپردازند و این بازیکن را به صورت رسمی و دائمی بگیرند!

مبلغی که پرداخت آن نه تنها برای استقلال، بلکه تقریباً برای هیچ یک از باشگاه های لیگ برتری امکان پذیر نیست، زیرا علاوه بر مبلغ مورد نظر، مبلغ قابل توجهی نیز باید به خود مهدی پرداخت شود و اگر چنین باشد. حتی مبلغی هم توافق شده است، این در واقع محدودیت بودجه را به دنبال خواهد داشت و استقلالی ها در صورت اصرار برای جذب مهدی باید راه حل دیگری را در نظر بگیرند. نکته مهم اینجاست که فدراسیون فوتبال تابستان سال گذشته قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن فوتبالیست های ایرانی دیگر نباید به صورت قرضی از تیم های خارجی به لیگ برتر کشورمان بازگردند و حضور آنها تضمین شود. اگر این قانون برای لیگ بیست و چهارم هم اجرا می شود، استقلالی ها باید فکر استفاده قرضی از باشو را کنار بگذارند و او را حتما قرضی بگیرند یا تیم ملی فنی کشورمان را کلا محروم کنند.